Zarząd województwa lubuskiego przeznaczył ponad 800 tys. zł na stworzenie kolejnych 50 miejsc przedszkolnych w Gorzowie. Pieniądze wesprą projekt "Przedszkolaki na Górczynie".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciągu roku zostaną utworzone dwa kolejne oddziały przedszkolne w Przedszkolu Miejskim nr 20, na terenie Szkoły Podstawowej nr 20.

Oddziały zostaną wyposażone w nowy sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne. Dzieci będą miały do dyspozycji interaktywny monitor czy „magiczny dywan”, czyli interaktywną podłogę. Projekt „Przedszkolaki na Górczynie” zapewni też roczne wynagrodzenie nauczycieli i obsługi, później te obowiązki przejmie miasto.

Umowę podpisali wicemarszałek woj. lubuskiego Łukasz Porycki z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim i wiceprezydent Małgorzatą Domagałą.

Będą miejsca dla kolejnych 50 przedszkolaków
Będą miejsca dla kolejnych 50 przedszkolaków  Fot. Jan Wojtanowski/Urząd Miasta Gorzowa

– To kolejna pula dużych pieniędzy na realizację bardzo ważnych społecznych potrzeb – powiedział prezydent Wójcicki. – Dzięki nim będziemy mogli utworzyć nowe miejsca dla przedszkolaków na Górczynie, czyli w bardzo istotnym miejscu, bo jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części miasta.

– Wartość całego projektu to ponad 950 tysięcy złotych, dofinansowanie unijne wynosi 85 procent – przypomniała wiceprezydent Domagała. – Projekt zapewni dostosowanie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 20 na potrzeby dwóch oddziałów przedszkolnych.

To nie pierwsze pieniądze przeznaczone przez zarząd województwa na podobny cel. W bieżącej perspektywie unijnej, od 2016 r. razem z aktualnym projektem, miasto utworzyło 525 nowych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym (21 oddziałów). Łącznie projekty te miały wartość blisko 6,7 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniosło 5,7 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej