Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Falubaz w jednym z najpopularniejszych polskich teleturniejów reprezentować będą żużlowcy Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek oraz trener drużyny Piotr Żyto. Nieco inną konfigurację przyjmie skład gorzowski, gdzie obok kapitana i gwiazdy klubu Bartosza Zmarzlika wystąpią junior Wiktor Jasiński i prezes klubu Marek Grzyb.

Odcinek w warszawskim studiu nagrano już kilka tygodni temu, w piątek 1 stycznia - a więc pierwszy dzień nowego roku - pokaże go publiczna TVP2. Początek o godz. 14.

"Familiada" emitowana jest od 1994 r., od początku prowadzi ją Karol Strasburger. I to ponoć on sam, jako fan sportu, wpadł na pomysł zaproszenia do studia reprezentantów Falubazu i Stali. Środowisko liczy na promocję dyscypliny - każdy odcinek "Familiady" ogląda prawie dwa miliony osób. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.