Ambulans dokładnie kosztował 560 tys. zł, miasto na jego zakup przekazało pół miliona złotych. W mercedesie sprinterze, obok standardowego wyposażenia karetek transportowych (nosze, respirator i lifepack), zainstalowany został zestaw do fumigacji, czyli dezynfekcji pojazdu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Karetka będzie przeznaczona do transportu chorych zakażonych koronawirusem. Ma służyć do przewozu pacjentów między szpitalami lub odwożenia ich do domu po zakończeniu hospitalizacji. To już piąty tego typu pojazd w gorzowskiej lecznicy.

- Moim, a pewnie i wszystkich mieszkańców naszego miasta życzeniem na Nowy Rok byłoby, aby ta karetka tylko odwoziła do domów zdrowych, wyleczonych pacjentów – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Gorzowski szpital otrzymał od miasta nową karetkę
Gorzowski szpital otrzymał od miasta nową karetkę  Fot. Archiwum Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

Wspólną decyzję o jego zakupie kilka miesięcy temu podjęły władze miasta i gorzowscy radni. Od tego czasu producent realizował zamówienie. - To wielka radość, że w ostatnim dniu roku mogę przekazać kluczyki do tej wspaniałej karetki, którą ufundowali mieszkańcy naszego miasta - dodał prezydent. - Ten dar mieszkańców jest podziękowaniem za opiekę, którą wszyscy medycy wykonują z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem.

- To bardzo wyczekiwany i potrzebny nam prezent - mówił Jerzy Ostrouch, prezes zarządu szpitala. - Opiekę miasta w tym roku czujemy wyjątkowo. Przypomnę tylko, że wcześniej prezydent i rada miasta kupiły naszemu szpitalowi angiograf, który także służy pacjentom covidowym. Bardzo za tę pomoc szpitalowi dziękuję.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej