W Gorzowie, w ramach pomocy dla przedsiębiorców ze względu na panującą pandemię koronawirusa, od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. nie będzie pobierana opłata targowa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmiany w Gorzowie wchodzą już od najbliższego piątku. Od 1 stycznia inkasenci nie będą pobierali opłaty targowej zarówno na ryneczku przy Jerzego, jak i na terenie giełdy przy Szczecińskiej czy innych gorzowskich placach targowych.

Zwolnienie z opłaty targowej będzie dużym wsparciem, ponieważ zwykle płacą ją drobni przedsiębiorcy, którzy sprzedają samodzielnie bądź z pomocą swoich rodzin. Straty poniesione z tego powodu przez samorządy lokalne zostaną zrekompensowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Opłata targowa została wskazana w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Zgodnie z art. 15 tego dokumentu rada gminy może wprowadzić taką opłatę, która pobierana jest od osób dokonujących sprzedaży na targowiskach. Opłatę targową pobiera się od osób fizycznych, prawnych, jak również od jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej