To będzie miejsce, w którym wykluwać się mają innowacyjne biznesy. Inkubator powstanie w dawnym biurowcu Ursusa na Zawarciu. Wybuduje go gorzowska firma Gotech.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inkubator Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej to przedsięwzięcie, które jest dofinansowane z Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Ma być platformą wsparcia z zestawem innowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw.

Powstaje pod egidą Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, który zamierza stworzyć inkubator do 2022 r. Wartość projektu to ponad 11 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 7,6 mln zł.

Na inkubator zaadaptowany zostanie budynek biurowy przy ul. Targowej 9 w Gorzowie, który miasto wniosło aportem do Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Umowę na jego utworzenie, w obecności prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, podpisali w poniedziałek prezes GOT Justyna Kmietowicz i prezes Gotech Mariusz Batura.

Podpisanie umowy w sprawie budowy inkubatora Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej.
Podpisanie umowy w sprawie budowy inkubatora Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej.  Fot. Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Firma wygrała przetarg i będzie wykonawcą prac budowlanych, związanych z powstaniem inkubatora.

Infrastruktura posłuży gorzowskim przedsiębiorcom zakładającym własną firmę, ale również tym, którzy już prowadzą działalność gospodarczą.

Powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe z pełną bazą IT, strefą kreatywną, zapleczem socjalnym, które umożliwią prowadzenie działalności w innowacyjnym środowisku, w dobrej cenie i w dobrej lokalizacji. Dodatkowym atutem inkubatora będzie wsparcie doradcze i finansowe dla nowatorskich pomysłów.

Przyszły  inkubator Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej.
Przyszły inkubator Think Tank dla lubuskich przedsiębiorstw przy ul. Targowej.  Fot. Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Inkubator jest wspólną inicjatywą władz Gorzowa, GOT oraz Inneko. W czerwcu 2019 r. rada miasta zgodziła się na wniesienie do spółki GOT nieruchomości przy ulicy Targowej 9. Powierzchnia użytkowa budynku to 2,8 tys. m kw.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Znowu inwestycja w mury, bo to można coś pokazać przed kamerami i obiektywami zamiast inwestycji w prawdziwą przedsiębiorczość i innowacyjność.

Obecnie większość innowacji teraz nie potrzebuje budynków, a raczej dostępu do wirtualnych laboratoriów - chmury obliczeniowej z oprogramowaniem (np. do symulacji procesów, dostępu do wirtualnych środowisk projektowania).
A później Gorzowianie dziwią się, że jest jak jest - brak sensownych miejsc pracy, brak pensji na europejskim poziomie. Wybierajmy tak dalej!
już oceniałe(a)ś
2
0
Rok 2006
Stworzony dla początkujących biznesmenów gorzowski Inkubator Przedsiębiorczości zakończył pierwszy etap swojej działalności. Spod jego opieki wyszli już tzw. starterzy czyli ci, którzy 8 miesięcy temu rozpoczęli tu własną działalność gospodarczą. Prezes Lubuskiej Fundacji Zachodnie centrum Gospodarcze Józef Teofil Finster podkreśla, że spośród czterech działających, tylko jedna osoba nie osiągnęła sukcesu. Na miejsce opuszczających inkubator są już nowi chętni. Obecnie w inkubatorze funkcjonuje 20 małych, często jednoosobowych firm. W inkubatorze znajdują pomoc prawną, logistyczną, po preferencyjnych cenach wynajmują pomieszczenia na pierwszą swoją działalność gospodarczą.
już oceniałe(a)ś
0
0