W starciu wagi ciężkiej Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn drużyna I LO UKS Floorball Gorzów wygrywa z Bankówką Zielonka 8:4. Kończymy rok na pozycji lidera, jako jedyny niepokonany zespół w elicie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obie czołowe ekipy ekstraklasy przed tym pojedynkiem mocno prężyły muskuły. Kto jest lepszy, kto znajdzie się na pierwszym miejscu w tabeli?

– Rozpatrywałem różne scenariusze, zakładałem też, że w końcu Bankówkę możemy ograć. Nie myślałem jednak, że możemy z tak mocnym rywalem wygrywać nawet 7:0 – mówił Maciej Helman, szczęśliwy trener gorzowian. – Wiedziałem, że będziemy strzelać. Ta nasza obrona, praca zespołowa to było jednak coś wspaniałego. Ogromna wartość, również na przyszłość. Mamy wzór, z którego jako drużyna musimy korzystać w kolejnych meczach. Odpowiednie przygotowanie do meczu, pełna koncentracja, a dalej wielka ofiarność na boisku. Brak słów. Jestem bardzo dumny z moich zawodników, którzy chcą wygrywać i zrobić wspólnie bardzo fajny wynik na koniec sezonu.

Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn, sezon 2020/21: I LO UKS Floorball Gorzów - Bankówka Zielonka 8:4
Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn, sezon 2020/21: I LO UKS Floorball Gorzów - Bankówka Zielonka 8:4  Fot. Archiwum I LO UKS Floorball Gorzów

Świetny między słupkami Maciej Jastrzębski, jeden z najlepszych bramkarzy w Polsce (cztery przepuszczone strzały na 20 oddanych), doskonała defensywa Floorballu, która pierwszy raz skapitulowała dopiero w 43. minucie, a więc na początku ostatniej, trzeciej tercji! A atak Bankówki jest przecież najskuteczniejszym w lidze. Do tego gospodarze mieli swój plan na wygranie tego arcyważnego pojedynku: szokowali przeciwników błyskawicznymi, perfekcyjnymi kontratakami. Brawo!

Gorzowscy unihokeiści kończą 2020 r. jako niepokonani, na pozycji lidera. Niedługo czekają ich kolejne poważne boje z Olimpią Łochów i Szarotką Nowy Targ, w obronie czołowej lokaty. Mecze z tymi drużynami mają się odbyć w Gorzowie 9 i 23 stycznia.

I LO UKS FLOORBALL GORZÓW – BANKÓWKA ZIELONKA 8:4

TERCJE: 3:0, 3:0, 2:4.

FLOORBALL: Jastrzębski – J. Kleinhardt 2, Połomka 2, Bojko 2, Chochowski 1, Kozubal 1, Helman, Karski, Domański, Łukaszewski, Korpan, Łata, Wójcik, P. Kleinhardt, Kaczmarek, Bronisz, Popiołkowski, Darłak.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 5 15 46:16
  • 2. Bankówka Zielonka 7 15 59:31
  • 3. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 5 12 37:21
  • 4. Olimpia Łochów 6 9 33:35
  • 5. Górale Nowy Targ 7 9 30:51
  • 6. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 5 3 31:43
  • 7. Pionier Tychy 2 0 10:21
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 5 0 20:48

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.–6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej