Starcie I LO UKS Floorball Gorzów z Bankówką Zielonka w sobotę, 19 grudnia o godz. 18. Linku do bezpośredniej transmisji szukajcie na oficjalnym profilu facebookowym naszej drużyny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kto sobie zrobi prezent świąteczny? W Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn, przed nami starcie dwóch czołowych drużyn.

Poniżej zaproszenie na mecz „na szczycie”, które wysłali gorzowianie.

„Bitwa o lidera! Naszym przeciwnikiem będzie aktualny lider ekstraligi, zielona maszyna spod Warszawy! UKS Bankówka Zielonka.”

Goście do tej pory wygrali pięć z sześciu meczów. Strzelili aż 55 bramek, mają najlepszy atak w lidze. Do tego wyniku przyczynił się przede wszystkim Michał Sieńko, który przewodzi w punktacji kanadyjskiej ekstraklasy z 20 punktami.

I LO UKS Floorball wystawi najlepszą defensywę. W czterech zwycięskich pojedynkach nasi unihokeiści stracili zaledwie 12 goli.

W czwartkowy wieczór, w hali przy Puszkina, spotkaliśmy gorzowian i ich opiekunów w czasie ostatnich przygotowań. Czuliśmy, że za chwilę, właśnie na tym boisku, dojdzie do ważnego wydarzenia. - Szykujemy się na wielki mecz unihokeja, dla obu drużyn z pewnością test aktualnej jakości. Nie będzie łatwo, ale oczywiście, że marzy nam się sukces, zwycięstwo z Bankówką - powiedział Paweł Wiśniewski z Młodzieżowego Klubu Sportowego Puszkin.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. Bankówka Zielonka 6 15 55:23
  • 2. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4 12 38:12
  • 3. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 5 12 37:21
  • 4. Olimpia Łochów 5 6 25:31
  • 5. Górale Nowy Targ 6 6 22:46
  • 6. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 4 3 27:35
  • 7. Pionier Tychy 2 0 10:21
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 4 0 15:40

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.-6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej