O śmierci prezesa poinformował Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start. "Byłeś i pozostaniesz dla Nas na zawsze autorytetem i mentorem. Będzie nam wszystkim Ciebie brakowało".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym, po długiej chorobie, odszedł do domu Pana na wieczny odpoczynek Pan Jerzy Jankowski - Przewodniczący Zarządu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start. O ceremonii pogrzebowej poinformujemy w najbliższym czasie. Byłeś i pozostaniesz dla Nas na zawsze autorytetem i mentorem. Będzie nam wszystkim Ciebie brakowało. Spoczywaj w spokoju” - przekazał gorzowski klub.

Jerzy Janowski urodził się w 1950 r. Od 16 lat stał na czele Startu Gorzów, zrzeszającego wielu medalistów igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata osób niepełnosprawnych. Był także w zarządzie Polskiego Związku Niepełnosprawnych Start i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

W maju 2019 r., w imieniu całego środowiska GZSN Start, Jankowski odebrał nagrodę w kategorii "najlepsza organizacja sportowa" podczas gali 20-lecia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a on sam został uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką "Za zasługi dla sportu".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej