Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do 2026 r. Słubice będą przeznaczały 324 tys. zł rocznie na utrzymanie porządku na wałach przeciwpowodziowych Odry. Chodzi o blisko 20-kilometrowy odcinek rzeki.

Na podpisanie umowy z Wodami Polskimi zgodził się Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic. Wcześniej państwowa instytucja podpisała podobne umowy w kilkunastu gminach na terenie administrowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Za sprawą podpisanego porozumienia na stałe zniknie problem śmieci pojawiających się na nabrzeżach Odry w Słubicach, które są pięknymi terenami rekreacyjnymi dla okolicznych mieszkańców i turystów - tłumaczy Anna Tarka z Wód Polskich.

Co da od siebie instytucja? W jej gestii pozostanie nadzór nad odpowiednim stanem technicznym wałów i urządzeń przeciwpowodziowych oraz koszenie trawy. 

Po stronie Wód Polskich umowę podpisał Jan Wardecki, dyrektor Zarządu Zlewni w Zielonej Górze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.