Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W trwającym sezonie, gdzie także waterpoliści muszą sobie radzić z koronawirusem, rozgrywać mecze ligowe bez kibiców, najpierw dziewięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Za chwilę rozstrzygnie się, kto od końca lutego zagra o medale, a kto w grupie spadkowej.

Wszystko jasne jest już w grupie A, gdzie niepokonani są obrońcy złota z Bytomia oraz poznaniacy. Bezpośrednie mecze 19 i 20 grudnia zdecydują, która z tych ekip zajmie pierwszą pozycję. To jest jednak wyłącznie sprawa prestiżowa, bo w grupie mistrzowskiej wszystko zacznie się od nowa.

My spoglądamy na Gorzów i basen Słowianki. Waterpoliści Alfy podejmą AZS Uniwersytet Warszawa. Obie drużyny mają po 9 pkt, przywiozły po jednym zwycięstwie z mocnej Łodzi.

- AZS ze stolicy idzie naszym tropem - opowiadał Sebastian Żabski, prezes Alfy Gorzów. - Szkolenie w Warszawie od zawsze było bardzo mocne i szerokie. Z tego korzysta nasz najbliższy rywal. Krok po kroku budował drużynę, a dopóki nie miał zespołu seniorskiego, wysyłał swoich najlepszych graczy, aby ogrywali się u innych. Po awansie do ekstraklasy wychowankowie wrócili do domu.

Czy prezes ma obawy przed sobotnimi konfrontacjami? - Wierzę w nasze możliwości, ale obawy na pewno są - przyznał Sebastian Żabski. - Uważam, że już dawno w elicie nie mieliśmy tak mocnego beniaminka. Z drugiej strony cieszę się, bo rośnie poziom piłki wodnej w Polsce, a to w tym trudnym czasie, dobra wiadomość dla naszej dyscypliny. Liczę, że dostaniemy się do czołowej czwórki, a tam do rozegrania będzie kolejnych 12 meczów, same atrakcyjne, z groźnymi przeciwnikami. Najpierw jednak skupiamy się na sobocie i arcyważnych spotkaniach z Warszawą.

AKTUALNA TABELA GRUPY B - ELIMINACJE:

  • 1. ŁSTW Ocmer Łódź 6 12 75:56
  • 2. CHEĆKO BRUKARSTWO ALFA GORZÓW 4 9 99:30
  • 3. AZS Uniwersytet Warszawa 4 9 74:29
  • 4. Arkonia Szczecin 6 0 38:171

AKTUALNA TABELA GRUPY A - ELIMINACJE:

  • 1. Box Logistics Waterpolo Poznań 6 18 120:46
  • 2. Łukosz WTS Polonia Bytom 6 18 93:26
  • 3. KSZO Ostrowiec Św. 6 6 57:85
  • 4. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 6 6 56:107
  • 5. ŁSTW Politechnika Łódzka 8 -2 53:105

Czołowe dwie drużyny z każdej grupy eliminacyjnej awansują do grupy mistrzowskiej, gdzie zagrają systemem każdy z każdym sześć rund o medale.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.