Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku tygodni na Kwadracie prowadzone były prace w związku z budową podziemnych pojemników na odpady. To jeden z elementów programu Związku Celowego Gmin MG-6, który zakłada umieszczenie w mieście i podgorzowskich gminach podziemnych i półpodziemnych zbiorników.

Przy ul. 30 Stycznia wkopanych zostało sześć pojemników podziemnych, które zastąpią łącznie prawie pół setki zwykłych kontenerów. Oczywiście pojemniki są odpowiednio oznaczone, aby segregować odpady na frakcje. Dzięki temu z tej okolicy znikną wystawione na zewnątrz pojemniki i poprawi się estetyka. Na powierzchni będą widocznie tylko specjalne wrzutnie, a odpady będą odbierane specjalnym sprzętem. Jednym z warunków w ostatnim przetargu na wywóz odpadów było posiadanie przez oferentów możliwości obsługi takich podziemnych silosów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.