Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wnioski o dofinansowanie do miejsc pracy przyjmowane są od 3 grudnia (od godz. 8.00) do 9 grudnia, do godz. 15.30, czyli przez kolejne pięć dni roboczych. Nabór prowadzony jest na stronie internetowej: gorzow.praca.gov.pl, tylko w formie elektronicznej poprzez portal praca.gov.pl jako pismo do urzędu lub przez platform ePUAP.

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których przychód z działalności uzyskany w październiku 2020 r. był niższy co najmniej o 50 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego odpowiednio we wrześniu 2019 r. lub wrześniu 2020 r. lub przychód z działalności uzyskany w listopadzie 2020 r. był niższy co najmniej o 50 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego odpowiednio w październiku 2019 r. lub październiku 2020 r.

Ze wsparcia mogą korzystać ci, którzy na dzień 30 września 2020 r. prowadzili działalność gospodarczą i działalność nie była zawieszona, a także, którzy nie zalegali w zapłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań wobec ZUS na koniec 2019 r. (dotyczy to przedsiębiorców funkcjonujących ponad rok).

Wsparcie polega na przekazaniu bezzwrotnego dofinansowania na utrzymanie stanowisk pracy m.in. częściowe sfinansowanie wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, składek ZUS oraz kosztów pośrednich zatrudnienia przedsiębiorcom, w przypadku których Miasto Gorzów Wielkopolski ma udział w ich podatku dochodowym, albo których wpłaty podatku dochodowego stanowią dochód własny Miasta Gorzów Wielkopolski. Podobnie na pomoc mogą liczyć osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Wsparcie dotyczy również przedsiębiorców - podatników podatku dochodowego od osób prawnych, którzy posiadają na terenie Miasta Gorzów Wielkopolski zakłady, które wykazują w formularzach CIT-ST, i obejmuje dofinansowanie do wynagrodzeń, składek ZUS i kosztów pośrednich zatrudnienia pracowników zatrudnionych w tych zakładach.

Wnioskodawca będzie mógł ubiegać się o 1 tys. zł dopłaty do wynagrodzenia w celu utrzymania stanowiska pracy. Łącznie może dostać dopłatę do 10 stanowisk pracy, czyli 10 tys. zł, przez okres dwóch miesięcy. Każdy przedsiębiorca będzie mógł więc otrzymać maksymalnie do 20 tys. zł dofinansowania. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 1,3 mln zł , a pieniądze trafią do gorzowskich przedsiębiorców do końca tego roku.

Więcej na temat Gorzowskiej Dychy Bis TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.