Wiedzieliśmy, że aktualni mistrzowie kraju mają kłopoty i wygląda na to, że ciągle nie mogą z nich wyjść. My jednak też do okazałego zwycięstwa 8:1 w Nowym Targu dołożyliśmy swoją, bardzo dobrą grę - powiedział Maciej Helman, trener I LO UKS Floorball Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niedawno trenerzy unihokejowej kadry narodowej mężczyzn Jan Holovka i Libor Hrcek podali listę zawodników zaproszonych na grudniowe zgrupowanie w Katowicach i Sosnowcu. Znajdujemy na niej aż sześciu graczy z gorzowskiego klubu, a tylko jednego z Górali Nowy Targ.

Aktualni mistrzowie kraju są w ekstraklasie na piątej pozycji, wciąż mają dużą szansę, aby awansować do czołowej czwórki i znów zagrać o medale, stanąć w obronie złota. Dotychczas przegrali jednak z liderem Bankówką Zielonka aż 1:16, w prestiżowym, derbowym starciu z Szarotką Nowy Targ 1:8, teraz również 1:8 ulegli gorzowianom. Na dokładkę oddali walkowerem mecz w Łochowie.

– Niestety wciąż mamy problemy ze skompletowaniem odpowiedniego składu. Od początku sezonu przeszkadzają nam kłopoty zdrowotne i osobiste zawodników. Niektórzy wyjechali też do zagranicznych klubów. Mimo wszystko mamy nadzieję, że zdołamy wywalczyć miejsce w najlepszej czwórce ligi – mówił Bartosz Ciapała, drugi trener Górali.

Dużo miejsca poświęciliśmy drużynie z Nowego Targu, bo chcieliśmy pokazać, że to zacny rywal. Górale w ostatnich sześciu latach wygrywali ligę aż pięć razy.

Gorzowianie, którzy walczą o swoje pierwsze, seniorskie podium w historii, z hali mistrzów przywożą efektowne 8:1. W obecnym sezonie rozegrali w ekstraklasie cztery pojedynki i wszystkie wygrali.

– Pierwszą bramkę strzelili gospodarze, ale to była ich jedyna. Dalej to była nasza dominacja, wiele szans na jeszcze wyższy rezultat. Jestem jednak bardzo zadowolony, bo pokazaliśmy naprawdę bardzo dobrą grę. Jakość naszego zespołu ciągle idzie w górę – podsumował trener Floorball Maciej Helman.

GÓRALE NOWY TARG – I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 1:8

TERCJE: 1:1, 0:3, 0:4.

FLOORBALL: Jastrzębski – Kozubal 2, Bojko 2, J. Kleinhardt 1, Chochowski 1, Korpan 1, Helman 1, Łukaszewski, P. Kleinhardt, Domański, Łata, Karski, Wójcik, Popiołkowski, Darłak.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. Bankówka Zielonka 6 15 55:23
  • 2. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4 12 38:12
  • 3. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 5 12 37:21
  • 4. Olimpia Łochów 5 6 25:31
  • 5. Górale Nowy Targ 6 6 22:46
  • 6. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 4 3 27:35
  • 7. Pionier Tychy 2 0 10:21
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 4 0 15:40

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.–6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej