W ciągu ostatniej doby mamy w gorzowskim laboratorium 109 dodatnich wyników w kierunku COVID-19. W naszym szpitalu przebywa 235 pacjentów z koronawirusem, w tym dwoje dzieci. Na zakaźnym OIOM-ie jest 17 pacjentów. Niestety trzy osoby zakażone koronawirusem zmarły.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powyższe informacje są na bieżąco przekazywane z gorzowskiego szpitala. Niestety pozmieniał się dobowy, oficjalny raport Ministerstwa Zdrowia i Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nadal łatwo dowiemy się, że w naszym regionie mamy 508 nowych zakażonych koronawirusem. Skąd pochodzą nowi chorzy? Ile osób zmarło? W jakim były wieku? Ile osób mamy zakażonych w woj. lubuskim od początku epidemii, ile osób łącznie zmarło, a ile wyzdrowiało? Do takich bardziej szczegółowych danych dziś dotrzemy z trudem albo wcale.

Powiatowe i wojewódzkie stacje sanepidu nie podają już informacji o nowych zakażeniach w powiatach. System informowania o zakażonych został scentralizowany. Powstała specjalna strona internetowa, gdzie trafiają nowe statystyki dotyczące liczby zachorowań w podziale na powiaty. Kontrowersje wzbudza zmiana systemu komunikowania, ale też sposób, w jaki dane są przedstawiane.

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w czwartek, 26 listopada, 16 687 nowych zakażeń, zostało wykonanych 45 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 941 112 zarażeń koronawirusem. Niestety, 15 568 osób zmarło.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 21 636 łóżek i 2019 respiratorów. Ponad 338 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 26 listopada. Do tej pory wyzdrowiało 494 869 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 727 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 1160 przygotowanych. Jest zajętych także 55 respiratorów na 63 przygotowane.

Z nowego, centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem zmarło 7 osób. Nowi zarażeni w naszym województwie - 508 przypadków - pochodzą z: Gorzowa (61), Zielonej Góry (38) oraz z powiatów: gorzowskiego (65), krośnieńskiego (67), międzyrzeckiego (34), nowosolskiego (15), słubickiego (40), strzelecko-drezdeneckiego (14), sulęcińskiego (31), świebodzińskiego (33), zielonogórskiego (16), żagańskiego (40), żarskiego (42) i wschowskiego (12).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej