Warciarze przegrali dwa ostatnie mecze. Ekipa Gwarka (odrabialiśmy zaległości z 16. kolejki) przed dzisiejszym pojedynkiem przewidywała, że gorzowianie jeszcze jednej wizyty na Górny Śląsk w tym sezonie nie powinni zbyt dobrze wspominać. Jednocześnie gospodarze mieli w pamięci ostatnie pojedynki z Wartą w sezonie 2018/19. Wtedy wygraliśmy u siebie 1:0, a w Tarnowskich Górach 3:1.

Nasi piłkarze wyjechali z Gorzowa wczesnym rankiem, bez pauzujących za kartki Adriana Gołdyna i Mateusza Ławniczaka. W domu został także kontuzjowany Radosław Mikołajczak. Stąd nieco eksperymentalny skład Warty, w którym znalazło się miejsce dla trzech rosłych, ofensywnych graczy - Pawła Posmyka, Pawła Krauza i Łukasza Zakrzewskiego. Jak się potem okazało, ich wzrost - także czwartej naszej wieży Dominika Siwińskiego - miał dziś duże znaczenie.

Ważne, że na ten mecz warciarze zabrali też wiarę w zwycięstwo, po które od początku ruszyli. Robili naprawdę wiele, aby ta trzecioligowa jesień nie skończyła się w strefie spadkowej. Do tego mecz im się fajnie ułożył. W 7. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Stawikowskiego, gola na prowadzenie zdobył Krauz.

- Uważam, że w naszej drużynie jest duży potencjał, zdecydowanie na miarę tej ligi i choć nie zdobywamy punktów, to tu nikt się nie poddaje. Będziemy próbować w kolejnym meczu - mówił trener Mariusz Misiura, który w ostatnich spotkaniach chciał z zespołem zdobyć minimum 5 pkt i ciągle ma na to szansę.

Po stracie gola nie daliśmy się zdominować, ale większą inicjatywę mieli gospodarze. W końcu, w 39. minucie, najprzytomniej w naszym polu karnym zachował się Sławomir Pach i zdobył wyrównującą bramkę.

Końcówka pierwszej części znów dla Warty. Tym razem Stawikowski dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony boiska. Te jego wrzutki są naprawdę przednie. Dobry ruch ofensywnych graczy w polu karnym, wyczyściły pozycję dla Siwińskiego. Pozostawiony zupełnie sam gorzowski obrońca precyzyjnie przyłożył głowę do piłki na 2:1.

Po przerwie oglądaliśmy kilkanaście minut naporu Gwarka, gdzie rywale nie byli skuteczni albo świetnie spisywał się nasz bramkarz. Szczególnie zapamiętaliśmy akcję z 59. minuty. Dawid Jarka uderzył z kilku metrów, a mimo to Jakub Kosiorek był w stanie złapać piłkę. Doskonała interwencja.

Ostatnie minuty to żadna, desperacka obrona gorzowian, a kilka naszych akcji, po których powinny być kolejne gole. Nie wybrzydzajmy jednak. Mamy cenny komplet punktów, oby jeden z tych na wagę utrzymania w trzeciej lidze.

W sobotę, 28 listopada, warciarze rozegrają ostatni mecz w rundzie jesiennej. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej podejmą piąty zespół ligi - LKS Goczałkowice Zdrój.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY - WARTA GORZÓW 1:2 (1:2)

BRAMKI: Pach (39.) - Krauz (7.), Siwiński (44.)

WARTA: Kosiorek - Błajewski, Siwiński, Śledzicki, Stawikowski - Ufir (90. min Poniedziałek), Kasprzak, Szałas, Ł. Zakrzewski - Posmyk, Krauz.

PROGRAM I WYNIKI ZALEGŁYCH MECZÓW:

Gwarek Tarnowskie Góry - WARTA GORZÓW 1:2, MKS Kluczbork - Stal Brzeg (środa, 25 listopada, godz. 17)