W ciągu ostatniej doby w gorzowskim laboratorium pojawiło się 120 nowych, dodatnich wyników w kierunku COVID-19. W naszym szpitalu przebywa obecnie 244 pacjentów z koronawirusem, w tym dwoje dzieci. Na zakaźnym OIOM-ie mamy 14 pacjentów. Niestety zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy we wtorek, 24 listopada, jedynie 10 139 nowych zakażeń, zostało wykonanych 33,7 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 909 066 zarażeń koronawirusem. Niestety 14 314 osób zmarło.

W woj. lubuskim są zajęte 763 łóżka dla pacjentów z koronawirusem na 1160 przygotowanych. Jest zajętych także 56 respiratorów na 63 przygotowane.

Biuro wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka raportuje o zakażonych w regionie (267 nowych przypadków), ale brakuje danych o tym, z których powiatów pochodzą, oraz o ewentualnych kolejnych ofiarach koronawirusa. Dlaczego?

- MZ zdecydowało o modyfikacji sposobu informowania. Jeszcze dziś powinno to zostać doprecyzowane. Szczegółowe dane będą podawane przez resort - mówi Karol Zieleński z biura wojewody.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 22 405 łóżek i 2095 respiratorów. Ponad 334 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia według stanu na poranek 24 listopada. Do tej pory wyzdrowiało 454 717 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej