– Faktycznie, pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra – przyznał Krzysztof Kaczmarczyk, trener niebiesko-białych. – Druga już nieco gorsza. Zadowolony jednak jestem z zera z tyłu przy naszych problemach kadrowych w linii obrony, gdzie nie możemy korzystać ze wszystkich zawodników.

Bardziej zdecydowanie, szybciej, mniej bezproduktywnego holowania piłki, a częściej próby gry na jeden kontakt – to widzieliśmy od pierwszych minut tego pojedynku. Nie pomyliliśmy się, że gole dla tak grającego Stilonu to była kwestia czasu. Co ciekawe, oba padły po strzałach zza pola karnego. Myrosław Taranenko uderzył pięknie technicznie, kapitan Łukasz Maliszewski płasko, po ziemi. Mogło być jeszcze trzecie, śliczne trafienie, ale strzał Filipa Wiśniewskiego wylądował na poprzeczce.

Goście swoją bardzo dobrą okazję zmarnowali niedługo po przerwie i w ten sposób nie napsuli nam w tym meczu nerwów. Nasi piłkarze też już nie podwyższyli wyniku, choć również mieli ku temu sytuacje.

Stilonowcom pozostał jeszcze w kalendarzu arcyważny zaległy mecz z nowym liderem Cariną Gubin, który ma odbyć się w Gorzowie w sobotę 5 grudnia.

STILON PROSUPPORT GORZÓW – CZARNI BROWAR WITNICA 2:0 (2:0)

BRAMKI: Taranenko (7.), Maliszewski (31.)

STILON: Bukowski – Kaniewski, Ograbek, Majerczyk, Łaźniowski – Świerczyński, Maliszewski (84. min Snowyda), F. Wiśniewski – Surmaj (89. min G. Wiśniewski), Taranenko (90. min Dziduch), Kalinowski (74. min Borawski).

WYNIKI Z 19. KOLEJKI:

STILON PROSUPPORT GORZÓW – Czarni Browar Witnica 2:0, Carina Gubin – Odra Nietków 1:0, Dąb Sława Przybyszów – Ilanka Rzepin 3:4, Korona Kożuchów – Piast Iłowa 3:2, Meprozet Stare Kurowo – Polonia Słubice 1:3, Czarni Żagań – Pogoń Świebodzin 0:2, Stal Sulęcin – Tęcza Krosno Odrzańskie 1:1, ZAP Syrena Zbąszynek – Arka Nowa Sól 2:3.

• 1. Carina Gubin 16 41 52:14
  • 2. Dąb Sława Przybyszów 17 39 48:25
  • 3. Ilanka Rzepin 17 36 50:24
  • 4. Polonia Słubice 18 33 33:22
  • 5. STILON PROSUPPORT GORZÓW 17 32 33:12
  • 6. Czarni Browar Witnica 17 31 30:23
  • 7. Odra Nietków 17 28 35:27
  • 8. Arka Nowa Sól 18 24 31:30