Wykonawca przebudowy ulicy Myśliborskiej umożliwi ponowny wjazd i wyjazd z ulicy Dobrej, która została zamknięta kilka tygodni temu w związku z budową ronda.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przejazd ulicą Dobrą zostanie ponownie otwarty w poniedziałek, 16 listopada, po południu. Stumetrowy odcinek Dobrej był zamknięty od 23 października w związku z kontynuacją budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Myśliborska – Szczecińska – Dobra – Mironicka.

– Zamknięcie ul. Dobrej wynikało z konieczności kompleksowej przebudowy tej ulicy, różnicy wysokości między jezdnią istniejącą i budowanym rondem oraz ograniczeniem terenowym, które uniemożliwiało wykonanie by passu – informuje Krzysztof Kropiński z miejskiego wydziału dróg.

W związku z otwarciem dla ruchu ulicy Dobrej od wtorku, 17 listopada linia autobusowa nr 119 powróci na stałą trasę. Tego dnia dla tej linii nastąpi korekta rozkładów jazdy.

Warto też zwrócić uwagę na inne zmiany w kurosowaniu autobusów MZK. We wtorek od godziny 9.00 do około 16.00, w związku z pracami budowlanymi w rejonie pętli Słowiańska, z chwilą jej zamknięcia dla ruchu nastąpi zmiana tras linii autobusowych 101, 103, 104. 

Dla linii nr 101, 103, 104 przystankiem końcowym będzie przystanek Słowiańska przy ulicy Słowiańska, natomiast przystankiem początkowym dla tych linii będzie przystanek Rondo Szczecińskie przy ulicy Myśliborskiej. Podczas prac budowlanych nie będą obsługiwane przystanki zlokalizowane na pętli Słowiańska.

Miejski Zakład Komunikacji we wtorek przeniesie tez kasę hurtową z ul. Drzymały 10 na ul. Kostrzyńską 46, czyli do siedziby Spółki. Ta decyzja o rozdzieleniu klientów hurtowych i detalicznych spowodowana jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem