– W kolejnym spotkaniu już koniecznie musimy powalczyć o zwycięstwo i jak najszybciej zakończyć serię naszych ligowych porażek, która już urosła do czterech – mówił trener Olimpii Tomasz Kowalski przed meczem w Siedlcach.

A co powiedział po spotkaniu, które znów przegraliśmy w trzech setach? – Co tu mówić, jestem zwyczajnie zły, bo nie wykorzystaliśmy swoich szans. Bardzo mi szkoda tego meczu, wcale nie jakiegoś genialnego w wykonaniu Siedlec. Przeciwnik parę razy podawał mam rękę. Niestety to my w zbyt wielu momentach zagraliśmy po prostu słabo – stwierdził Kowalski.

To wszystko mogłoby się potoczyć inaczej, gdyby sulęcinianie lepiej zagrali końcówkę pierwszego seta. Prowadziliśmy w nim 14:10, a w decydujących momentach 24:22. Niestety zmarnowaliśmy dwie akcje na wagę zwycięstwa. Dalej polegliśmy na przewagi 28:30. KPS zgarnia bardzo ważny komplet punktów i mija Olimpię w tabeli.

W środę, 18 listopada, Olimpia ma w kalendarzu mecz Pucharu Polski u siebie z Visłą Bydgoszcz, a w sobotę, 21 listopada, kolejny ligowy wyjazd, tym razem do ostatniego w tabeli Jaworzna.

KPS SIEDLCE – OLIMPIA SULĘCIN 3:0

SETY: 30:28, 25:17, 25:19.

OLIMPIA: Turek, Naliwajko, Wójcik, Maluchnik, Kordysz, Rymarski, Sas (libero) oraz Paszkowski, Kupka, Jurant, Tomczak, Trojański.

WYNIKI OSTATNICH MECZÓW W TAURON 1. LIDZE:

KPS Siedlce – OLIMPIA SULĘCIN 3:0, Mickiewicz Kluczbork – AZS AGH Kraków 3:1, Lechia Tomaszów Maz. – Krispol Września 1:3, Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno 3:0, Zaksa Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Lublin 0:3, AZS AGH Kraków – Visła Bydgoszcz 0:3.

• 15. MCKiS Jaworzno 9 4 7:25

Po fazie zasadniczej drużyny z miejsc od 1. do 8. zagrają w play-off o mistrzostwo Tauron 1. Ligi. Pierwszy lub drugi zespół w klasyfikacji końcowej, jeśli spełni wymogi licencyjne, zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/2022. Ekipy z miejsc od 9. do 12. po sezonie zasadniczym kończą rozgrywki. Drużyny z miejsc od 13. do 15. kończą rywalizację i tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2021/2022.