– To będzie pojedynek z gatunku tych za sześć punktów, bardzo ważny zarówno dla nas, jak i dla Miedzi – przewidywał Mariusz Misiura, trener Warty. – W kontekście znalezienia się przed zimą na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Sobota, 14 listopada 2020 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Miedź II Legnica 0:2 (0:2)Sobota, 14 listopada 2020 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Miedź II Legnica 0:2 (0:2) FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Nasi trzecioligowcy, którzy musieli zmagać się z koronawirusem (przełożyli spotkanie w Tarnowskich Górach), w sobotę zagrali z bardzo istotnymi zmianami w składzie. Na środek obrony do Dominika Siwińskiego z konieczności został cofnięty najlepszy strzelec Warty Paweł Posmyk, jednocześnie grający asystent trenera.

Za niego na szpicy wyszedł tym razem Przemysław Macierzyński, a dopiero w drugiej połowie w ataku pojawili się Łukasz Zakrzewski i Paweł Krauz. Tym razem na ławce rezerwowych zaczynał mecz także Alan Błajewski.

Do pierwszego gola nie zagrażaliśmy legniczanom, ale jednocześnie poprawnie zabezpieczaliśmy swoje tyły. Niestety, w 22. minucie najprzytomniej w polu karnym Warty zachował się 19-letni Lewandowski i wyprowadził gości na prowadzenie.

Pojedynki gorzowskich drużyn z rezerwami ekip z wyższych lig za każdym razem uświadamiają nam, jak trudno zerwać naszemu regionowi z szyldem futbolowej pustyni, gdzie ostatnio czwarty poziom rozgrywkowy to niestety szczyt marzeń.

Kto lepiej w Gorzowie i okolicach kopnie w piłkę, od razu już jako dzieciak szuka szczęścia w Poznaniu, Lubinie czy właśnie w Legnicy, w ten sposób znacznie skracając swoją drogę do spełnienia sportowych marzeń.

Miedź w sobotę przyjechała jak zwykle z młodym składem, m.in. np. z 21-letnim Hiszpanem Edgarem Fernandezem, który z Barceloną (tak, właśnie z tą Barceloną) wygrywał młodzieżową Ligę Mistrzów, o dwa lata starszym Brazylijczykiem Bruno Garcią czy wspomnianym wyżej Holendrem, strzelcem drugiego gola dla Legnicy. Hoogenhout spędził osiem lat w szkółce Ajaksu Amsterdam, grał w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

– Wszyscy oni są sprawdzani i prowadzeni pod kątem zasilenia wkrótce pierwszej drużyny – mówił Marcin Płuska, trener rezerw Miedzi.

W 41. minucie gospodarze mocno protestowali, gdy w polu karnym gości padł Radosław Mikołajczak. Zamiast podyktować rzut karny, sędzia ukarał zawodnika Warty żółtą kartką. Obejrzeliśmy powtórki tej sytuacji i na nich ewidentnej jedenastki na pewno nie widać.

Bramkarz legniczan Jan Szpaderski 10 minut po przerwie nie pozwolił nam zdobyć gola kontaktowego, świetnie interweniując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Stawikowskiego i strzale głową Łukasza Zakrzewskiego. Zresztą wtedy przez kilka chwil w polu karnym Miedzi było gorąco.

Oczywiście już mieliśmy w pamięci, ile razy wcześniej ratował nam skórę doskonale broniący Jakub Kosiorek. To dzięki niemu po pierwszej połowie nie przegrywaliśmy znacznie wyżej. Niestety, rywale mimo wszystko zdążyli wyjść na prowadzenie 2:0, a w drugiej części wynik już się nie zmienił.

W kolejny weekend warciarze zagrają na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

WARTA GORZÓW – MIEDŹ II LEGNICA 0:2 (0:2)

BRAMKI: Lewandowski (22.), Hoogenhout (45.).

WARTA: Kosiorek – Gołdyn (46. Ł. Zakrzewski), Siwiński, Posmyk, Stawikowski - Mikołajczak, Kasprzak (57. Szulc), Szałas, Ławniczak (82. Krauz), Poniedziałek – Macierzyński (73. Błajewski).

WYNIKI 17. KOLEJKI

WARTA GORZÓW – Miedź II Legnica 0:2, Górnik II Zabrze – Foto Higiena Gać 5:0, Polonia Stal Świdnica – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:3, MKS Kluczbork – Gwarek Tarnowskie Góry 4:1, Ślęza Wrocław – Stal Brzeg 5:0, Zagłębie II Lubin – ROW 1964 Rybnik 2:2, Polonia Bytom – Polonia Nysa 3:2, Lechia Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 1:0.

• 1. Ruch Chorzów 15 38 44:13
  • 2. Polonia Bytom 16 36 40:18
  • 3. Ślęza Wrocław 16 32 36:15
  • 4. Pniówek Pawłowice Śląskie 15 27 26:19
  • 5. LKS Goczałkowice-Zdrój 16 26 29:23
  • 6. Lechia Zielona Góra 16 24 24:28
  • 7. MKS Kluczbork 15 23 29:26
  • 8. Zagłębie II Lubin 16 22 28:21