Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mecz 5. kolejki Olimpia - BAS, najpierw został przełożony przez przypadki koronawirusa w zespole z Sulęcina. Nowym terminem był 11 listopada, ale i on nie został dotrzymany, bo parę dni temu to siatkarze z Białegostoku zgłosili kłopoty ze zdrowiem. BAS od razu odwołał, zaplanowaną na 14 listopada wizytę w Siedlcach.

Według planu, ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w Tauron 1. Lidze, w 9. kolejce, w najbliższy weekend, sulęcinianom wypadała pauza i kolejna, dłuższa przerwa. Na szczęście do tego nie dojdzie, bo w związku z wolnym terminem KPS, to Olimpia w sobotę pojedzie do Siedlec i odrobi zaległości z 4. serii.

Trochę to zagmatwane, ale najważniejsze, żeby grać w miarę regularnie. Umawiać się na mecze z tymi, którzy są zdrowi.

Siatkarze z Sulęcina są też w 3. rundzie Pucharu Polski. Awansowali bez gry, po tym jak z powodu koronawirusa na kwarantannę musieli się udać zawodnicy Avii Świdnik. Tu już nie ma przekładania meczów, bo zwyczajnie brakuje terminów. W środę, 18 listopada Olimpia zmierzy się z Visłą Bydgoszcz, a w drugiej parze BBTS Bielsko-Biała zagra z LUK Politechniką Lublin.

Zespół Olimpii - beniaminek na zapleczu PlusLigi - zaczął rozgrywki od dwóch zwycięstw i przymusowej pauzy przez koronawirusa. Po powrocie na boisku przegraliśmy cztery kolejne mecze, ugraliśmy w nich tylko jednego seta.

- Naszym celem jest utrzymanie się w lidze. Oczywiście po dwóch zwycięstwach, apetyty zostały mocniej rozbudzone, ale tak naprawdę musimy cały czas twardo stąpać po ziemi - powiedział trener Olimpii Tomasz Kowalski, po ostatnim 0:3 z Politechniką w Lublinie. - Jeśli znów coś wygramy, nie możemy się tym zachłysnąć, tylko do każdego meczu podchodzić tak samo, trenować i pracować nad swoimi słabymi stronami. Teraz mamy cztery porażki. Wiadomo, że przerwa z powodu koronawirusa nam zaszkodziła. Jak jednak widać, z tym zmagają się wszystkie drużyny w naszej lidze. Jak nie teraz to później. Co mieliśmy przegrać z powodu przerwy, to przegraliśmy. W następnym meczu koniecznie musimy już powalczyć o zwycięstwo.

W ostatnich dniach pierwszoligowcy rozegrali dwa kolejne mecze. Gwardia Wrocław, w ramach zaległości z 3. kolejki, pokonała najbliższego rywala Olimpii, KPS Siedlce 3:1.

Wczoraj mieliśmy mecz „na szczycie” siatkarskiej Tauron 1. Ligi. Trzecia w tabeli Visła Bydgoszcz przegrała z liderem BBTS Bielsko-Biała 2:3. To były zaległości z 4. kolejki.

AKTUALNA TABELA TAURON 1. LIGI:

 • 1. BBTS Bielsko-Biała 8 22 24:7
 • 2. Gwardia Wrocław 6 18 18:4
 • 3. Visła Bydgoszcz 6 15 17:6
 • 4. Norwid Częstochowa 7 14 16:10
 • 5. Avia Świdnik 7 13 15:11
 • 6. LUK Politechnika Lublin 4 12 12:0
 • 7. Mickiewicz Kluczbork 6 9 11:9
 • 8. Zaksa Strzelce Opolskie 9 8 12:21
 • 9. Lechia Tomaszów Maz. 5 7 11:12
 • 10. OLIMPIA SULĘCIN 6 6 7:13
 • 11. AZS AGH Kraków 5 4 7:13
 • 12. BAS Białystok 6 4 7:17
 • 13. MCKiS Jaworzno 8 4 7:22
 • 14. KPS Siedlce 5 3 5:12
 • 15. Krispol Września 6 2 5:17

Po fazie zasadniczej drużyny z miejsc 1-8 zagrają w play-off o mistrzostwo Tauron 1. Ligi. Pierwszy lub drugi zespół w klasyfikacji końcowej, jeśli spełni wymogi licencyjne, zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/22. Ekipy z miejsc 9-12 po sezonie zasadniczym kończą rozgrywki. Drużyny z miejsc 13-15 kończą rywalizację i tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2021/22.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.