Wykorzystując wolny termin, ekipa I LO UKS Floorball Gorzów zagrała awansem spotkanie z lutowej, 12. kolejki. Nasi unihokeiści rozbili 16:4 na wyjeździe aktualnie najsłabszą drużynę Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn z Gdańska i w tym sezonie na razie tylko wygrywają.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wcześniej przełożyliśmy zaplanowany na koniec października mecz ligowy w Tychach, dlatego gorzowskiej drużynie wyszła prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach.

W Gdańsku strzelanie rozpoczęliśmy w 8. minucie – gol Michała Kozubala po asyście Karola Wójcika. Właściwie już na koniec pierwszej tercji wszystko w tym spotkaniu mieliśmy rozstrzygnięte, bo Floorball wygrywał 4:0. W pozostałych tercjach też dokładaliśmy do naszej przewagi po cztery gole.

Aż dziewięciu gorzowskich zawodników strzelało w tym spotkaniu przynajmniej po jednej bramce, każdy z graczy z pola zaliczył chociaż asystę. Ten szeroki, mocny skład dobrze wróży na resztę sezonu. Maciej Jastrzębski bronił na poziomie ponad 85 procent, nie zatrzymał tylko czterech z 23 strzałów.

– 21 lub 22 listopada gdański zespół będziemy gościć w naszej hali – przekazał Paweł Wiśniewski z Młodzieżowego Klubu Sportowego Puszkin. – Mam nadzieję, że panująca zaraza nie pokrzyżuje nam planów. W związku z pandemią nie możemy zaprosić kibiców na trybuny, ale dla wszystkich sympatyków drużyny i unihokeja przygotujemy transmisję internetową.

OLIMPIA OSOWA GDAŃSK – I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4:16

TERCJE: 0:4, 3:7, 1:5.

FLOORBALL: Jastrzębski – Helman 3, Kozubal 2, J. Kleinhardt 2, Karski 2, Bojko 2, Łukaszewski 2, P. Kleinhardt 1, Korpan 1, Połomka 1, Domański, Łata, Wójcik, Popiołkowski.

AKTUALNA TABELA EKSTRALIGI UNIHOKEJA MĘŻCZYZN:

  • 1. Bankówka Zielonka 4 12 37:8
  • 2. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 3 9 30:11
  • 3. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 3 6 18:9
  • 4. Olimpia Łochów 4 6 20:20
  • 5. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 2 3 14:16
  • 6. Górale Nowy Targ 4 3 13:32
  • 7. Pionier Tychy 2 0 10:21
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 4 0 15:40

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.–6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej