Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 7 listopada instytucje kultury zostaną zamknięte dla publiczności. Filharmonia Gorzowska nie rezygnuje jednak z koncertów, a jedynie zmienia kanały docierania do melomanów.

– Od kilku miesięcy liczyliśmy się z taką sytuacją, w której ponownie zmuszeni będziemy do zmiany formuły naszej pracy. Obecnie jesteśmy gotowi, by zarówno tę wiedzę, jak i narzędzia wykorzystać w praktyce – mówi Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej. – Zachowując wszelkie rygory sanitarne podczas prób i nagrań, nie rezygnujemy z pracy. Większość naszej propozycji koncertowej i edukacyjnej przenosimy do sieci. Koncerty odbędą się zatem w planowanych terminach, ale transmitowane będą w internecie – zapowiada.

Pierwszym takim koncertem będzie „Symfoniczny koncert niepodległościowy” zaplanowany na 11 listopada. Całość dostępna będzie na żywo na kanale YouTube oraz facebookowym profilu instytucji. Nagranie dostępne będzie dla melomanów przez kolejne 24 godziny.

W następnym tygodniu odbędą się również internetowe audycje Akademii Muzyki, a także warsztaty edukacyjne – Muzyczne Raczkowanie oraz Filharmonia Juniora.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.