Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bartosz Zmarzlik rok po roku zdobył dwa tytuły indywidualnego mistrza świata na żużlu. W ten sposób stał się najbardziej utytułowanym Polakiem w tej dyscyplinie.

W minionym tygodniu odwiedził prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

- Bartek przywiózł Gorzowowi mistrzostwo. Gorzowianie są dumni, cieszą się i liczą na kolejne emocje w następnym sezonie, który jak już wiemy, będzie realizowany wspólnie z mistrzem - powiedział prezydent Wójcicki.

Podczas wizyty w ratuszu, Zmarzlik otrzymał od prezydenta drzewo - dąb. - To na dobrą wróżbę, na szczęście i jako dopełnienie sukcesów, zarówno sportowych, jak i prywatnych - dodał Wójcicki prezydent. Niedawno mistrz świata podzielił się z kibicami wiadomością, że wiosną zostanie ojcem. - Drzewo symbolicznie uzupełni życiową radość. Jako symbol wdzięczności gorzowian zostanie z mistrzem na zawsze.

Zmarzlik od razu po powrocie do domu, zasadził drzewo w swoim ogrodzie. - Dom mam, syn w drodze, a teraz sadzę drzewo. Wszystko w odpowiedniej kolejności - powiedział.

Wcześniej Zmarzlik gościł w Warszawie, gdzie m.in. wziął udział w telewizyjnym talk-show Kuby Wojewódzkiego. Program ze Zmarzlikiem i restauratorem Mateuszem Gesslerem zostanie wyemitowany w TVN we wtorek, 3 listopada o godz. 22.30.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.