Od poniedziałku, 2 listopada wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 rozpoczyna kolejny etap robót. Teraz prace na ul. Elżbiety Zawackiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowany zostanie ciepłociąg przebiegający dotychczas nad jezdnią ul. Elżbiety Zawackiej.

Drogowcy będą pracować również w rejonie skrzyżowania ul. Zawackiej i Łukasińskiego, gdzie docelowo planowana jest budowa ronda.

Fot. Materiały prasowe UM Gorzów

Ciepłociąg ułożony zostanie pod drogą, na której później odtworzona zostanie nawierzchnia.

W związku z modernizacją zajęty będzie jeden pas ruchu na długości około 50 m. Ruch na ul. Zawackiej będzie się odbywał wahadłowo i sterowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej. W godzinach szczytu komunikacyjnego należy więc spodziewać się zatorów drogowych.

- Dla jadących ul. Walczaka od strony Różanek zalecamy objazd przez rondo Gdańskie po trasie: ul. Walczaka – rondo Ofiar Katynia – ul. Pomorska – rondo Solidarności – powrót na DK 22 – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Modernizacja DK nr 22 - prace na ul. Elżbiety Zawackiej
Modernizacja DK nr 22 - prace na ul. Elżbiety Zawackiej  Fot. Materiały prasowe UM Gorzów

Jednocześnie firma rozpocznie prace w rejonie skrzyżowania ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Tam planowana jest budowa ronda. Na razie planowana jest rozbiórka istniejących krawężników i wysp. Wykonane zostaną niezbędne poszerzenia jezdni, które wykorzystane zostaną w kolejnym etapie inwestycji przy przebudowie infrastruktury podziemnej oraz budowie ronda tymczasowego. W tym rejonie trzeba też liczyć się z utrudnieniami w ruchu z powodu zwężenia istniejącej jezdni.

Wykonawca przewiduje, że utrudnienia w tych miejscach obowiązywać będą do końca listopada.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem