Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z miejsca Duńczyk stał się seniorem najmocniej związanym z gorzowskim zespołem, bo zdecydował się podpisać nową umowę aż na dwa lata.

Czy było warto? Zdecydowanie tak. Thomsen ściga się widowisko i przede wszystkim skutecznie, potrafi powalczyć na dystansie, co doceniają kibice. Jeśli poprawi starty, to znajdzie się w ścisłej, światowej czołówce.

Jego sportowy postęp docenili organizatorzy cyklu Grand Prix, bo jako jedyny otrzymał tzw. stałą dziką kartę na sezon 2021, za zasługi. Nie przebił się tam z ostatnich mistrzostw świata, nie brał też udział w GP Challenge. Na pewno w zdobyciu przepustki pomogły występy ligowe w Polsce i srebrny medal ze Stalą, a także pierwsze w karierze, indywidualne mistrzostwo Danii.

– Anders Thomsen na dwa lata w stalowej rodzinie. W tym roku jeździł rewelacyjnie i był jednym z filarów Stali Gorzów. Jestem pewny, że w następnym sezonie również będzie swoją jazdą cieszył wasze oczy. Anders czuje się u nas jak w domu i z sezonu na sezon chce być jeszcze lepszy. My jesteśmy pewni, że tak będzie – przekazał Marek Grzyb, prezes Stali.

Anders Thomsen jeździł dla Stali w dwóch ostatnich sezonach. Wcześniej ścigał się w niższych ligach w Polsce, dla Kolejarza Rawicz i Wybrzeża Gdańsk. W Gorzowie zadebiutował w PGE Ekstralidze.

Poniżej jego zdobycze na listach kwalifikacyjnych żużlowej ekstraklasy. Widać znaczny postęp, oby tak dalej rósł w siłę.

  • 2020 r.: 15. miejsce –166 pkt, 1,976,
  • 2019 r.: 28. miejsce – 85 pkt, 1,667.

Czekamy wciąż na ostatni ruch gorzowskiego klubu na sezon 2021, hit transferowy Stali, który może być ogłoszony dopiero w listopadzie. Chodzi o powrót Słowaka Martina Vaculika.

STAL GORZÓW 2021:

  • seniorzy: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Anders Thomsen (Dania), Martin Vaculik (Słowacja);
  • seniorzy do 24 lat: Rafał Karczmarz, Marcus Birkemose (Dania);
  • juniorzy: Wiktor Jasiński, Kamil Nowacki, Mateusz Bartkowiak, Kamil Pytlewski.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.