Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zakaz jest spowodowany dużą liczbą zaparkowanych na cmentarzu pojazdów, które ograniczają, a nawet uniemożliwiają usuwanie śmieci i prowadzenie innych prac porządkowych. Samochody uniemożliwiają też należyty i godny przebieg ceremonii pogrzebowych.

Przypomnijmy też, że jak co roku wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu w okresie świątecznym. Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w dniu 1 listopada (niedziela) w godz. 7-20. W zależności od natężenia ruchu i zajętych miejsc parkingowych przy ul. Żwirowej zamknięcia wjazdu można spodziewać się też w piątek i sobotę. O zamknięciu ulicy będzie decydować policja.

Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdy osobowe), dowożących osoby niepełnosprawne. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą policjanci. Dojazd 1 listopada do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” cmentarza możliwy będzie wyłącznie od strony Chwalęcic. W pozostałych dniach będzie uzależniony od natężenia ruchu.

Odeszli.pl
PRZEJDŹ DO WSPOMNIEŃ
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.