Trwa remont mostu Koniawskiego nad kanałem Ulgi. W poniedziałek, 2 listopada, planowane jest rozpoczęcie prac na jezdni mostu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dotychczas prace remontowe prowadzone były bez zajmowania jezdni. Natomiast od poniedziałku robotnicy wejdą na powierzchnię mostu Koniawskiego. Przewidziana jest m.in. naprawa dylatacji.

Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu. - Od poniedziałku podczas prac zajmowany będzie jeden pas ruchu. Na moście zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Grobla, ronda Grobla w kierunku ul. Koniawskiej - informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Fot. Materiały prasowe UM Gorzowa

Dla kierowców jadących ul. Koniawską i Kobylogórską w stronę centrum nie będzie możliwości przejazdu przez most. Wyznaczony zostanie objazd przez ul. Kasprzaka, most Lubuski (Trasa Nadwarciańska) i ul. Zieloną.

Oznakowanie ostrzegawcze i informacyjne zamontowane zostanie na skrzyżowaniu ulic Kobylogórska - Koniawska oraz Kasprzaka - Koniawska.

Zmieniona zostanie także trasa autobusów MZK, które skierowane zostaną na trasę objazdu. Na początku ulicy Kasprzaka wyznaczony zostanie przystanek zastępczy MZK.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem