Przymusowa przerwa Olimpii zaczęła się 2 października. To właśnie wtedy siatkarze Norwida zostali zawróceni z drogi do Sulęcina, bo w naszej ekipie pojawił się koronawirus.

Częstochowianie wrócili w środę i opłacało się, bo zgarnęli komplet punktów. – Nie jest łatwo dojść do siebie, gdy wyraźnie brakuje ci mocy – przyznał trener Olimpii Tomasz Kowalski. – Trzeba jednak grać, a nie się tłumaczyć, bo takie mamy realia, świat wokół nas, i nic z tym nie zrobimy. Liczę, że czas będzie pracował dla nas.

W sulęcińskiej hali było głośno, choć gardła zdzierali tylko zawodnicy rezerwowi obu ekip, bo mecze ligowe mogą się odbywać, ale przy pustych trybunach. Klub przygotował trzy sposoby na śledzenie wyniku, m.in. transmisję dźwiękową. W takim momencie zdecydowanie brakuje przekazu wideo z hali. Pierwszoligowcy w zupełnie nowych realiach powinni natychmiast ponegocjować z posiadającym prawa do pokazywania Tauron 1. Ligi Polsatem, aby pozwolił relacjonować mecze, których nie transmituje. Aktualnie siatkarze na zapleczu PlusLigi niestety grają wyłącznie dla siebie.

Przed spotkaniem mieliśmy minutę ciszy dla zmarłego 30-letniego siatkarza Krzysztofa Barana. Tutaj znajdziecie zrzutkę dla rodziny Krzysztofa. Taki symboliczny znicz pamięci dla niego i jednocześnie cegiełka dla jego najbliższych…

W ekipie gości wystąpił 23-letni przyjmujący Mikołaj Szewczyk, który w przeszłości pomógł Olimpii utrzymać się w I lidze. Dzisiaj był jedną z czołowych postaci Norwida, choć statuetkę dla MVP meczu zabrał jego kolega z zespołu Damian Kogut – obaj zdobyli po 12 pkt.

Rywale właściwie od razu uzyskali kontrolę nad pierwszym setem, a stała się ona wyraźniejsza, gdy objęli prowadzenie 19:15 po udanej akcji blokiem.

Nasz szkoleniowiec od początku drugiej partii zdecydował się na zmianę rozgrywającego – Rafała Maluchnika zastąpił Jan Tomczak, jakby wskazując, że tu mamy największe problemy. I zaczęło się świetnie. Gospodarze popisywali się właściwie w każdym elemencie, posyłali kąśliwe zagrywki, pracowali blokiem, nie zwalniali ręki w ataku. Objęli prowadzenie 12:6, wygrywali jeszcze 14:9 i 17:12. Niestety, to były piękne złego początki. Nie pomogła podwójna zmiana. Powrót na boisko rozgrywającego Maluchnika i wejście atakującego Bogdana Juranta. To był tylko zryw Olimpii, zespołu wyraźnie wyhamowanego przez przymusową przerwę w rozgrywkach.

Trzeci set był kopią tego, co widzieliśmy w sobotę w Świdniku. Porażka do 17 i zasłużona radość siatkarzy Norwida. W tej naprawdę przyzwoitej lidze każdy rywal tylko czyha na twoje dni słabości…

W sobotę 31 października o godz. 17 sulęcinianie podejmą dotychczas niepokonaną w trzech meczach Visłę Bydgoszcz. To będzie bardzo trudne starcie ze spadkowiczem z PlusLigi.

OLIMPIA SULĘCIN – EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA 0:3

SETY: 22:25, 23:25, 17:25.

OLIMPIA: Maluchnik, Kordysz, Siwczyk, Turek, Naliwajko, Zimoń, Sas (libero) oraz Jurant, Tomczak, Paszkowski, Trojański.

• 15. MCKiS Jaworzno 5 1 2:15

Po fazie zasadniczej drużyny z miejsc 1.–8. zagrają w play-off o mistrzostwo Tauron 1. Ligi. Pierwszy lub drugi zespół w klasyfikacji końcowej, jeśli spełni wymogi licencyjne, zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/22. Ekipy z miejsc 9.–12. po sezonie zasadniczym kończą rozgrywki. Drużyny z miejsc 13.–15. kończą rywalizację i tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2021/2022.