Do końca października można składać wnioski o przyznanie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stypendia prezydenta miasta są przyznawane twórcom, artystom w dziedzinach takich jak: taniec, muzyka, film, teatr, literatura, sztuki wizualne i opieka nad zabytkami, a także osobom zajmującym się upowszechnianiem kultury, animacją i edukacją kulturalną, zarządzaniem kulturą oraz wspieraniem rozwoju kadr kultury.

Na swoje twórcze zamierzenia można uzyskać stypendium w wysokości od 1 tys. zł do 12 tys. zł netto.

Wniosek o przyznanie stypendium na 2021 r. trzeba wypełnić i złożyć do 31 października 2020 r. na odpowiednim formularzu bezpośrednio w Kancelarii Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3–4, 66-400 Gorzów Wlkp., lub drogą pocztową. O terminie złożenia wniosku zadecyduje data stempla pocztowego.

Nie można się spóźnić, bo wniosek złożony po terminie nie będzie rozpatrywany. Do wniosku należy dołączyć oryginał aktualnej opinii, rekomendacji wystawionej przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy lub osobę powszechnie szanowaną za dokonania twórcze. Nie zaszkodzi wzbogacić swój wniosek o załączniki: kserokopie lub pliki elektroniczne katalogów wystaw, recenzji, reprodukcji, wybranych utworów i innych materiałów potwierdzających dorobek kandydata.

Stypendium można otrzymać trzykrotnie. W przypadku przyznania stypendium przez prezydenta stypendysta podpisuje umowę, a potem składa sprawozdanie z jej realizacji.

Szczegółowe informacje o stypendiach i wzory dokumentów można znaleźć TUTAJ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem