Ta długa, nieprzewidziana przerwa musiała się odbić na dyspozycji sulęcińskich siatkarzy. Przecież sporo tych dni spędzili w domowej izolacji, nie mogli razem trenować. W tym czasie Avia - czołowa ekipa zaplecza PlusLigi - weszła na odpowiednie obroty, mając rozegrane pięć pojedynków, z których trzy świdniczanie wygrali.

- To, co wypracowaliśmy w okresie przygotowawczym, teraz musi zaprocentować - mówił trener Olimpii Tomasz Kowalski. - Na pewne sprawy nie mamy wpływu, z koronawirusem zmaga się przecież cały świat. Przede wszystkim cieszymy się, że mogliśmy wszyscy wrócić do hali, możemy znów zagrać mecz ligowy. Szkoda, że bez kibiców.

Wyjściowa szóstka przed koronawirusem i po niczym się nie różniła. I pierwszego seta w sobotni wieczór, przed kamerami Polsatu Sport Extra, zagraliśmy bardzo dobrego. Nieco gorsze przyjęcie nadrabialiśmy w ataku. Co prawda było już w tej partii 17:12 dla Avii, ale przy zagrywce kapitana Macieja Kordysza doprowadziliśmy do remisu 19:19.

Ależ żałowaliśmy tego momentu, gdy wygrywaliśmy 24:22 i mieliśmy dwie piłki setowe. Brakło bardzo niewiele, aby jedną z nich skończyć. Kto wie, jak wtedy potoczyłoby się dalej to spotkanie.

Ostatecznie przegraliśmy pierwszego seta 24:26, a drugiego gospodarze zaczęli tak, jakby chcieli sulęcinian zmieść z boiska. Było 5:0, 10:5 i 15:7. Dominacja Avii przeniosła się również na trzecią, ostatnią partię, gdzie już oglądaliśmy Olimpię w mocno zmienionym składzie.

W środę, 28 października sulęcinianie mają zagrać u siebie z Norwidem Częstochowa. To zaległy mecz z 3. kolejki.

AVIA ŚWIDNIK - OLIMPIA SULĘCIN 3:0

SETY: 26:24, 25:16, 25:19.

OLIMPIA: Kordysz, Siwczyk, Turek, Naliwajko, Zimoń, Maluchnik, Sas (libero) oraz Tomczak, Wójcik, Paszkowski, Rymarski, Trojański.

WYNIKI OSTATNICH MECZÓW TAURON 1. LIGI:

Avia Świdnik - OLIMPIA SULĘCIN 3:0, LUK Politechnika Lublin - BAS Białostyk 3:0, Zaksa Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno 3:2, Mickiewicz Kluczbork - Norwid Częstochowa 1:3.

• 15. KPS Siedlce 1 0 1:3

Po fazie zasadniczej drużyny z miejsc 1-8 zagrają w play-off o mistrzostwo Tauron 1. Ligi. Pierwszy lub drugi zespół w klasyfikacji końcowej, jeśli spełni wymogi licencyjne, zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/22. Ekipy z miejsc 9-12 po sezonie zasadniczym kończą rozgrywki. Drużyny z miejsc 13-15 kończą rywalizację i tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2021/22.