19-letni pi窷ciarz Orkana Gorz闚 potwierdza, 瞠 je郵i dalej b璠zie si tak rozwija, to w kr鏊ewskiej wadze plus 91 kg czeka go naprawd ciekawa przysz這嗆. Oskar Kopera dopiero pierwszy raz walczy w kategorii U23, a i tak nikomu nie odda z這ta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wcześniej mistrz Polski młodzików, rok po roku najlepszy w kraju w juniorach. Tu nie ma przypadku.

Gorzowski pięściarz z rocznika 2001 dopiero wchodzi w kategorię młodzieżowca.

– Podczas mistrzowskich zmagań do 23 lat w Grudziądzu Oskar spisał się wyśmienicie – opowiadał szczęśliwy Grzegorz Swadowski, trener Orkana Gorzów, który ma rękę do wyszukiwania perełek w najcięższych kategoriach. – Dotarł aż do finału, gdzie po bardzo zaciętej walce pokonał na punkty 3:2 Oskara Safariana z Knurowa, aktualnego mistrza Polski seniorów.

W półfinale, również na punkty 3:2, Kopera pokonał Karola Krupienika (Głażboxing Białystok), a wcześniej wygrał przez RSC w trzeciej rundzie z Konradem Nowakowskim (KS Raszyn). W kategorii plus 91 kg na MP U23 wystartowało 11 zawodników.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej