Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę przed godz. 20 w Lubieszowie (pow. nowosolski) policjanci patrolujący rejon zauważyli osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział młody mężczyzna bez zapiętych pasów. Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale ten zaczął uciekać. 

- Poruszał się od prawej od lewej strony drogi. Jechał bardzo niebezpiecznie - mówi Renata Dąbrowicz-Kozłowska z komendy policji w Nowej Soli. 

Funkcjonariusze auto zatrzymali parę kilometrów dalej. Nie umknął im jednak moment, w którym kierowca zamienił się miejscami z pasażerem siedzącym obok.

- W volkswagenie znajdowały się także trzy inne osoby, które były agresywne wobec policjantów, utrudniały im prowadzenie czynności i nie chciały podać swoich danych osobowych. Z tego powodu na miejsce wezwano kolejny patrol. Okazało się, że pasażerowie nie byli jeszcze pełnoletni, więc funkcjonariusze przekazali ich opiekunom prawnym. 27-latek, który kierował volkswagenem, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, stwarzanie realnego zagrożenia na drodze, kierowanie pojazdem i przewożenie pasażerów bez pasów bezpieczeństwa oraz brak prawa jazdy. Mężczyzna był trzeźwy - podaje Dąbrowicz-Kozłowska.

Policjanci ubolewają, że 27-letni kierowca nie wyciągnął żadnych wniosków ze swojego wcześniejszego zachowania. Ten sam mężczyzna w grudniu ub. roku uciekał przed policją, będąc pod wpływem narkotyków. Na koniec nieudanej próby ucieczki staranował radiowóz, w wyniku czego dwóch funkcjonariuszy spędziło święta w szpitalu.

27-latek, który w grudniu ub. roku będąc pod wpływem narkotyków staranował radiowóz, znów szalał na drogach i uciekał przed policją. Odpowie przed sądem27-latek, który w grudniu ub. roku będąc pod wpływem narkotyków staranował radiowóz, znów szalał na drogach i uciekał przed policją. Odpowie przed sądem KPP Nowa Sól

- Mężczyzna po raz kolejny pokazał lekceważące podejście do bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego oraz obowiązujących przepisów prawa. Dlatego 27-latek ponownie trafi przed oblicze sądu zarówno za popełnienie przestępstwa, jak i licznych wykroczeń - zaznacza policjantka z Nowej Soli.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.