W Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn drużyna I LO UKS-u Floorball Gorzów pokonała w Łodzi unihokeistów tamtejszej Politechniki 9:4.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowianie, prowadzeni przez Macieja Helmana i Pawła Wiśniewskiego, stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, ale pierwsi na listę strzelców wpisali się w 13. minucie gospodarze. Wyrównanie po trzech minutach dał Wojciech Bojko, ale tylko dobra dyspozycja Macieja Jastrzębskiego, który obronił rzut karny, zapewniła nam remis w pierwszej tercji meczu.

Kolejne odsłony przebiegały już pod dyktando zawodników I LO UKS-u Floorball. Strzelanie rozpoczął Paweł Kleinhardt i Filip Łukaszewski, potem dwa rzuty karne wywalczone przez Bojkę zamienili na bramki Dawid Korpan i Damian Domański, a okres dominacji dopełnił Michał Kozubal.

W ostatnich ośmiu minutach meczu nastąpiło ożywienie gospodarzy. Zaczęli grać agresywniej w obronie i w 53. minucie udało im się pokonać gorzowskiego bramkarza. Na drugą bramkę Politechniki szybko odpowiedział trafieniem Maksym Helman.

Zaraz potem, w niespełna minutę łodzianie dwukrotnie umieścili piłeczkę w naszej bramce. Przy stanie 4:7 próbowali jeszcze gonić wynik, wprowadzając w pole szóstego zawodnika, jednak ich nadzieje ostudził Bojko strzałem do pustej bramki, a chwilę później dziewiątą bramkę dołożył Damian Domański.

W samej końcówce tylko szczęście pozwoliło gospodarzom uniknąć dwucyfrowej porażki, bo nasi unihokeiści mieli jeszcze kilka świetnych okazji do zdobycia bramki i niewykorzystany rzut karny.

Kolejne spotkanie też mamy zagrać na wyjeździe, w Tychach. Termin jest jednak bardzo niefortunny. - Mamy tam jechać 31 października, a w tym czasie, w okolicach 1 listopada, to raczej powinien być czas dla rodziny. Jeszcze mamy chwilę, aby ponegocjować z przeciwnikami i przełożyć ten pojedynek na później - zapowiedział trener Helman.

AKADEMIA UNIHOKEJA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ - I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4:9

TERCJE: 1:1, 0:3, 3:5.

FLOORBALL: Jastrzębski - Bojko 2, Domański 2, P. Kleinhardt 1, Łukaszewski 1, Korpan 1, Kozubal 1, Helman 1, Chochowski, Połomka, J. Kleinhardt, Kaczmarek, Łata, Wójcik, Karski, Darłak.

WYNIKI Z 3. KOLEJKI:

Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej - I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 4:9, Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - Olimpia Osowa Gdańsk 8:3, Olimpia Łochów - Górale Nowy Targ 5:0.

  • 1. Bankówka Zielonka 3 9 28:5
  • 2. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 2 6 14:7
  • 3. Olimpia Łochów 3 6 17:11
  • 4 Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 2 3 10:8
  • 5. Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 2 3 14:16
  • 6. KS Górale Nowy Targ 3 3 12:24
  • 7. Pionier Tychy 2 0 10:21
  • 8. Olimpia Osowa Gdańsk 3 0 11:24

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 5.-6. zakończą sezon. Ekipa z siódmego miejsca zagra baraż z drugą drużyną z pierwszej ligi, a ósmy zespół spadnie do pierwszej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej