Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poprzednie dwie edycje wygrali Rosjanie, którzy również na finały Speedway of Nations w Lublinie jako jedyni od razu wytypowali podstawowy skład. Są w nim dwa razy złoci Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta oraz junior Jewgienij Sajdullin, trzeci zawodnik Indywidualnego Pucharu Europy U19 w 2019 r.

Zmarzlik niepokonany, ale polscy żużlowcy wyraźnie przegrali z Rosjanami [ZDJĘCIA]

- Nie wiem, jak to się skończy, czy w ogóle wystartujemy, bo nie mamy młodzieżowca - mówił Łaguta jeszcze podczas meczu Polska - Rosja w Bydgoszczy, gdzie przegraliśmy 38:52. Wygląda na to, że kryzys z juniorem u obrońców złota w SoN został zażegnany i ten pojawi się w Lublinie, aby odjechać obowiązkowe wyścigi.

Właśnie podczas spotkania z Rosjanami zobaczyliśmy, że do partnerowania Zmarzlikowi, od soboty dwukrotnemu mistrzowi świata, od teraz najbardziej utytułowanemu w żużlu Polakowi, którego pozycja w reprezentacji jest niepodważalna, pod nieobecność Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego, skłóconych z kadrą, na poważnie kandyduje inny żużlowiec Stali Gorzów - Szymon Woźniak.

Zmarzlik ma nowego przyjaciela, z którym chciałby być blisko jeszcze przez parę lat. Poznał rywali w GP 2021

27-latek początek koronawirusowego sezonu miał fatalny, ale ostatnio spisuje się znakomicie. Jest bardzo skuteczny w lidze, zdobył brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski i co ważne, tworzy w Stali bardzo groźny, rozumiejący się duet właśnie ze Zmarzlikiem.

- Bardzo dziękuję za powołanie. Bardzo wiele dla mnie znaczy i jest wielkim wyróżnieniem - powiedział Woźniak. - Jazda w biało-czerwonych barwach zawsze była moim marzeniem, teraz będzie moim zadaniem. Czuję, że jestem na tę rywalizację gotowy.

Dwukrotny mistrz świata w półfinale ze Spartą kompletny, a Stal Gorzów czeka w wielkim finale na Unię Leszno!

Trener Marek Cieślak w szerokim składzie zgłosił jeszcze trzeciego seniora - Bartosza Smektałę z Unii Leszno. Jest także dwójka juniorów. Kolejny leszczynianin Dominik Kubera oraz Jakub Miśkowiak z Włókniarza Częstochowa. Wkrótce dowiemy się, kto ostatecznie pojedzie w Lublinie.

MONSTER ENERGY FIM SPEEDWAY OF NATIONS 2020:

16 i 17 października, Lublin (Polska), dwa dni finałowe: Rosja, Polska, Australia, Dania, Szwecja, Wielka Brytania, Czechy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.