Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W parku Kopernika kończy się remont części alejek, wzdłuż nich posadzono nowe drzewa i krzewy. To w części od strony ul. Piłsudskiego. Jak informuje urząd miasta, renowacje będą również w okolicach skateparku.

Powstaną również łąki kwietne, a miasto zwróciło się z taką ofertą do firm specjalizujących się w ich tworzeniu. Łąki kwietne mają powstać w parku Górczyńskim i 750-lecia, na skwerze przy ul. Matejki oraz na pasie zieleni przy alei księdza Witolda Andrzejewskiego – łącznie na 8000 metrów kwadratowych. Na wschodnim bulwarze – po długim remoncie estakady trzeba zadbać o top miejsce – Gorzowski Rynek Hurtowy uzupełnia zieleń i sadzi nowe rośliny.

Czas również zająć się skwerem Wolności. Wmurowanie kapsuły czasu do cokołu pomnika Mickiewicza zakończyło symbolicznie wielką inwestycję przebudowy ul. Sikorskiego, podczas której pomnik został przesunięty o kilkanaście metrów. Po zakończeniu inwestycji czas zająć się okolicą. Na skwerze na początek zostaną naprawione ławki. Naprawione będą również ubytki w alejkach i chodnikach.

Większe zmiany będą widoczne w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeśli pomyślnie przebiegnie kolejny przetarg na zagospodarowanie parku Wiosny Ludów. Parkowe wyposażenie, które jest jeszcze w dobrym stanie, trafi właśnie na skwer Wolności. Wcześniej wszystko zostanie oczywiście odpowiednio odnowione. Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, na skwerze pojawią się nowe rośliny. Ich dobór będzie nawiązywał do nasadzeń przy ul. Sikorskiego.

Posadzonych zostanie około 1000 nowych roślin: kwiaty, byliny i trawy, w tym róże, szałwie, ostnice, werbeny itp.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.