Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ulica jest niezwykła, bo mieści się tam wiele różnych i ważnych instytucji. Jest teatr, jest Młodzieżowy Dom Kultury i szkoła muzyczna, spółka miejska Inneko, jest też Akademia im. Jakuba z Paradyża. Co roku wszyscy jednoczyli siły i zapraszali na uliczne party w naturalnej scenografii ulicy. Ulica Teatralna wypełniała się sztuką, muzyką, tańcem, a przede wszystkim ludźmi i wspólną zabawą.

Wielka zabawa na niezwykłej ulicy. Zobacz, jak Teatralna bawiła się przed rokiem [ZDJĘCIA]

I w tym roku mimo trudnej sytuacji zadbano o to, aby tradycji (bo to już piąta edycja) stało się zadość. Tegoroczne Święto Ulicy Teatralnej już w najbliższą sobotę o godz. 16.

W okolice Teatru im. J.Osterwy zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. J.Osterwy, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża.

A na ul. Teatralnej będzie trochę atrakcji, m.in. wystąpią „Buziaki” i „Mali Gorzowiacy”, AJP zaprezentuje ofertę wszystkich wydziałów uczelni, ok. godziny 18.30 odbędzie się pokaz multimedialnej fontanny, a o godz. 19 będzie można zobaczyć komedię „Żona potrzebna od zaraz”.

Na spektakl są jeszcze do rozdania bezpłatne wejściówki (w kasie teatru w godz. 9–14).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.