Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Brawo! Dla trenera za pomysł na to spotkanie i dla zawodników za kawał serducha, które zostawili w tym spotkaniu. Jedziemy dalej. A dzisiejszy wynik to największy sukces w 72-letniej historii klubu” - tak gratulował Budowlanym Dawid Kownacki i nie był to głos przypadkowy. Urodzony w Gorzowie, 23-letni reprezentant Polski wspiera drużynę z Murzynowa i chciałby, aby się rozwijała. Patrząc, jak ten klub rośnie sportowo i organizacyjnie, jesteśmy pewni, że klasa okręgowa to jest tylko krótki przystanek.

Za chwilę będziemy mówić, że Łukasz Piszczek ma swoją drużynę w Goczałkowicach w trzeciej lidze, a Dawid Kownacki swoją, na tym samym poziomie w podgorzowskim Murzynowie? To możliwe.

Strzelec złotej bramki, trapiony przez całą karierę kontuzjami, mistrz Polski z Legią Warszawa Michał Efir, Rafał Świtaj, Adam Suchowera, Michał Chyrek, Maciej Sędziak, Łukasz Żeliszewski i trener Mateusz Konefał, w przeszłości szkoleniowiec Warty... To nie są przypadkowe, piłkarskie nazwiska, ale zebrane w Budowlanych w jasnym celu. Mimo wszystko, gdy na puchar przyjeżdża trzecioligowiec, to... - Nie powinien sobie pozwalać na takie wpadki, wielki wstyd - nie przebierał w słowach prezes Warty Zbigniew Pakuła. - Po takim meczu mogę tylko przeprosić.

Na boisku różnicy dwóch poziomów rozgrywkowych, które dzielą obie ekipy, zupełnie nie było widać. - Taki jest ten sport. Nieprzewidywalny. Dlatego wszyscy go tak kochają - dodał Kownacki. - Wygraliśmy konsekwencją i serduchem, ale pokazaliśmy, że umiejętności też mamy.

W lubuskim pucharze gra dalej czwartoligowy Stilon Gorzów, który pokonał inną drużynę z okręgówki Wartę w Słońsku 2:0, po golach Patryka Nideckiego i Krystiana Koszuty.

Kolejne pucharowe spotkania odbędą się już na wiosnę 2021 r., z udziałem 16 ekip z całego woj. lubuskiego.

W sobotę, 3 października o godz. 15, w trzeciej lidze, Warta podejmie na stadionie przy Olimpijskiej Rekord Bielsko-Biała. Stilonowcy w czwartej lidze, w niedzielę, 4 października w samo południe, zmierzą się z rezerwami Lechii w Zielonej Górze.

WYNIKI 4. RUNDY LUBUSKIEGO PUCHARU POLSKI, GRUPA PÓŁNOCNA:

  • Budowlani Murzynowo (klasa okręgowa) - Warta Gorzów (trzecia liga) 1:0
  • Warta Słońsk (klasa okręgowa) - Stilon Prosupport Gorzów (czwarta liga) 0:2
  • Warta II Gorzów (klasa okręgowa) - Polonia Słubice (czwarta liga) 0:3
  • FC Kursko (klasa A) - Piast Karnin (klasa okręgowa) 1:2
  • Odra Górzyca (klasa A) - Pogoń Skwierzyna (czwarta liga) 0:4
  • Spartak Deszczno (klasa okręgowa) - Ilanka Rzepin (czwarta liga) 2:9.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.