Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Symboliczne czeki gorzowskim przedstawicielkom sportów wodnych, aktualnie liderkom w swoich dyscyplinach, wręczył wicemarszałek Łukasz Porycki. Podczas spotkania zaprezentowana została baza sportowa AZS AWF: sala ergometrów, siłownia, hangary, w których przechowywany jest sprzęt wioślarski i kajakarski.

Anna Puławska to srebrna i brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata seniorów w kajakowej dwójce i czwórce. W obu tych konkurencjach Polki wywalczyły przepustki do Tokio. W 2020 r., przez epidemię koronawirusa, nie mieliśmy w kajakarstwie żadnych międzynarodowych, mistrzowskich imprez. Igrzyska olimpijskie w Japonii również zostały przełożone na przyszły rok. Wierzymy, że w nowym terminie dojdą do skutku.

Więcej działo się u wioślarek, które właśnie się przygotowują do mistrzostw Europy na Malcie w Poznaniu. Ta największa, seniorska impreza w 2020 r. rozpocznie się 9 października.

Olga Michałkiewicz walczy w konkurencji czwórek bez sterniczki. W ubiegłym roku w mistrzostwach świata ta osada wywalczyła czwarte miejsce, co było równoznaczne z kwalifikacją olimpijską.

Dobra informacja dla wioślarzy: tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.