Przed gorzowską drużyną żużlową wciąż najważniejsze mecze w sezonie 2020, ale już teraz wiele się dzieje w związku z następnymi rozgrywkami. O pozostaniu w Stali oficjalnie poinformowali Szymon Woźniak i Rafał Karczmarz, nigdzie nie wybierają się również Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen. Hitem ma być powrót do Gorzowa Słowaka Martina Vaculika.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od sezonu 2021 w każdym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi oraz niższych lig w drużynach obowiązkowo będzie znajdował się w składzie meczowym zawodnik do 24. roku życia. Zawodnik w kategorii U24 może być obcokrajowcem lub żużlowcem polskim. Jeżeli będzie to Polak, nie będzie on liczony do wypełnienia limitu zawodników polskich w składzie (tych będzie nadal czterech – dwaj zawodnicy polscy z numerami 6/7 i 14/15 oraz dwaj z numerami 1-5/9-13). Bez zmian pozostanie przepis o możliwości wystawienia w składzie zawodnika rezerwowego z numerem 8/16 w kategorii U23 (Polaka lub obcokrajowca).

To dobra wiadomość dla Rafała Karczmarza, który za chwilę skończy wiek juniora. Rok temu chciał iść na sportową emeryturę, teraz spróbuje podjąć walkę o miejsce w składzie Stali również jako senior, bo już oficjalnie poinformował o nowej umowie w Gorzowie.

- Są zawodnicy, którzy potrzebują czasu, spokoju i wzajemnego zaufania, i takim żużlowcem bez wątpienia jest Rafał Karczmarz - przekazał prezes Stali Marek Grzyb. - Rafał ma ogromny talent i możliwości. Jego miejsce jest w domu, w Gorzowie, w Stali Gorzów. Jako klub stawiamy na naszych wychowanków, tutaj mają szanse pokazać, co potrafią, tutaj przy Bartku Zmarzliku mogą sporo się nauczyć. W tym sezonie Rafał wrócił mocniejszy na tor, a w przyszłym udowodni wszystkim, na co go stać.

Dzisiaj wszelkim informacjom o odejściu z Gorzowa zaprzeczył 27-letni Szymon Woźniak, żużlowiec Stali od 2018 r. i na pewno także w sezonie 2021.

- Szymon Woźniak to bez wątpienia chłopak ze Stali - dodał prezes Grzyb. - Wierzymy w jego potencjał i umiejętności. Już nie raz udowodnił, że na torze walczy do końca. Trzymaj gaz, Szymek, i cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej.

26 sierpnia 2018 r., żużlowa runda Grand Prix w Gorzowie. 1. Martin Vaculik, 2. Bartosz Zmarzlik, 3. Tai Woffinden, 4. Patryk Dudek
26 sierpnia 2018 r., żużlowa runda Grand Prix w Gorzowie. 1. Martin Vaculik, 2. Bartosz Zmarzlik, 3. Tai Woffinden, 4. Patryk Dudek  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ

Kwestią czasu są oficjalne informacje o pozostaniu w Gorzowie kapitana Bartosza Zmarzlika, który w najbliższy weekend w Toruniu będzie bronił złotego medalu w mistrzostwach świata i ma ogromną szansę, aby ponownie zdobyć główne trofeum. Jednym z kluczowych zawodników ma być dalej Duńczyk Anders Thomsen.

Aż do listopada poczekamy z potwierdzeniem informacji, że po dwóch latach spędzonych w Zielonej Górze, ponownie stalowcem będzie 30-letni Słowak Martin Vaculik.

PARY PÓŁFINAŁÓW PLAY-OFF:

niedziela, 20 września

RM Solar Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 44:46

Betard Sparta Wrocław - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 46:44

poniedziałek, 28 września

Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra 57:33

niedziela, 4 października

godz. 19.15, nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Betard Sparta Wrocław

MECZE O 1. MIEJSCE:

piątek, 9 października

STAL G./Sparta - Fogo Unia Leszno

niedziela, 11 października

Fogo Unia Leszno - STAL G./Sparta

MECZE O 3. MIEJSCE:

piątek, 9 października

RM Solar Falubaz Zielona Góra - STAL G./Sparta

niedziela, 11 października

STAL G./Sparta - RM Solar Falubaz Zielona Góra

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej