Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzeba mocno trzymać kciuki za pogodę, bo na koniec września potrafi być kapryśna. Dlatego mamy już trzeci termin tego półfinału. Miniona niedziela była bardzo deszczowa, nie dla żużla. W poniedziałek w Gorzowie nie padało, ale mimo całodniowych intensywnych prac nie udało się doprowadzić toru na stadionie im. Edwarda Jancarza do takiego stanu, aby można się na nim bezpiecznie ścigać.

- Szkoda tylko ludzi, którzy przyszli na stadion i zdenerwowani musieli wrócić do domu z niczym - mówił Szymon Woźniak, żużlowiec Stali, który przyznał, że nawierzchnia na gorzowskim torze nie nadawała się do jazdy. - W takich sytuacjach powinno się korzystać z wcześniejszych doświadczeń i decyzje podejmować szybciej, aby kibiców na darmo nie wpuszczać na trybuny. Były jasne sygnały, że po tak dużych opadach, przy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności, w godzinach wieczornych z tym torem niewiele można już zrobić.

Najbliższym wolnym terminem na powtórkę półfinału w Gorzowie jest niedziela, 4 października. Siłą rzeczy w tym dniu nie mogą się odbyć pierwsze mecze o złoto i brąz w żużlowej PGE Ekstralidze, bo jeszcze nie wiemy, kto w nich wystąpi.

Władze ligi zdecydowały, że będziemy mieli kumulację najważniejszych spotkań w drugi weekend października. Pierwsze starcia zostały przeniesione na piątek, 9 października, a rewanże pozostają zgodnie z planem - w niedzielę, 11 października. Wtedy mamy poznać drużynowego mistrza Polski na rok 2020.

PARY PÓŁFINAŁÓW PLAY-OFF:

niedziela, 20 września

RM Solar Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 44:46

Betard Sparta Wrocław - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 46:44

poniedziałek, 28 września

Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra 57:33

niedziela, 4 października

godz. 19.15, nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Betard Sparta Wrocław

MECZE O 1. MIEJSCE:

piątek, 9 października

STAL G./Sparta - Fogo Unia Leszno

niedziela, 11 października

Fogo Unia Leszno - STAL G./Sparta

MECZE O 3. MIEJSCE:

piątek, 9 października

RM Solar Falubaz Zielona Góra - STAL G./Sparta

niedziela, 11 października

STAL G./Sparta - RM Solar Falubaz Zielona Góra

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.