Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W woj. lubuskim zdecydowanie wszystkim odjechała męska ekipa Olimpii Sulęcin, która od paru lat ma ambicje, aby być gotowym organizacyjnie na walkę w drugiej lidze co do ważności w Polsce, czyli atrakcyjnej Tauron 1. Lidze, gdzie w tym sezonie wygrała oba mecze.

Siatkarski Gorzów wspomina piękne, ale już coraz bardziej odległe, medalowe czasy. Od ostatniego podium w ekstraklasie Stilonu minęło już 20 lat.

Pięć lat temu GTPS Gorzów podjął nieudaną próbę awansu na zaplecze PlusLigi i od tego momentu nie mieliśmy w naszym mieście seniorskiego zespołu w jakiejkolwiek sensownej lidze. Próby były podejmowane, ale udało się dostać do drugiej ligi klubowi SKS. - Mamy nadzieję, że to będzie pierwszy krok do odbudowy siatkówki w Gorzowie. My w tej chwili startujemy z planem, aby utrzymać się na trzecim poziomie rozgrywkowym - zapowiadał Wojciech Janas, jeden z trenerów SKS.

Nasza drużyna, którą po awansie wzmocniło trzech zawodników: Patryk Zarębski z Olimpii Sulęcin oraz Artur Troska i Krzysztof Baran z Orła Międzyrzecz, zagrała dwa spotkania w Pucharze Polski. Pokonała Atak Gorzów 3:1 oraz przegrała z Błyskawicą Szczecin 2:3.

Debiut w lidze to wyjazdowe starcie z faworytem w pierwszej grupie drugiej ligi - Orłem Międzyrzecz. I porażka 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 20:25).

- Myślę, że tanio skóry nie sprzedaliśmy, a nasza gra daje optymizm na przyszłość. Brakuje nam przede wszystkim wspólnych występów. Z każdym setem to powinno jeszcze lepiej wyglądać - dodał Janas.

W najbliższy weekend, w hali przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie, SKS zmierzy się z Konspolem Słupca. Niestety w tym obiekcie, na dzisiaj nasi siatkarze muszą rozgrywać mecze ligowe bez udziału kibiców.

WYNIKI Z 1. KOLEJKI:

Orzeł Międzyrzecz - SKS GORZÓW 3:1, Wilki Wilczyn - Energetyk Poznań 3:1, Konspol Słupca - Błyskawica Szczecin 3:0, Trefl Lębork - SMS Police 3:0, Stoczniowiec Gdańsk - Noteć Czarnków 3:0.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.