To było 5 sierpnia tego roku. W Zbąszynku w finale lubuskiego Pucharu Polski Lechia Zielona Góra pokonała Wartę Gorzów 3:0.

Na derbowy mecz 10. kolejki w III grupie trzeciej ligi w podstawowym składzie warciarzy wyszło ośmiu zawodników, którzy musieli przełknąć pucharową porażkę. Zmienił się trener gorzowskiej drużyny – Pawła Wójcika zastąpił parę tygodni temu Mariusz Misiura.

W starciu o ligowe punkty znów między lubuskimi zespołami mamy trzy bramki różnicy – tym razem Lechia wygrywa 4:1, choć w pierwszej połowie nie była w stanie udokumentować swojej dużej przewagi.

Zaraz po przerwie pierwsza gola strzeliła Warta, a właściwie jej kapitan Damian Szałas, po ładnej indywidualnej akcji.

22-letni, pochodzący ze Słubic Szymon Kobusiński jesienią 2018 r. rozegrał 10 meczów na poziomie pierwszej ligi w Garbarni Kraków. Stale jest na radarze klubów z wyższych poziomów rozgrywkowych. – Czasami potrafi w pojedynkę rozstrzygnąć spotkanie. To pewne, że niedługo zagra gdzieś wyżej. Mam jednak nadzieję, że nam za dużej krzywdy nie zrobi – mówił Mariusz Misiura.

Niestety. Przed przerwą pojedynek Kobusiński kontra Warta jeszcze skończył się remisem 0:0, ale w drugiej części ten superstrzelec Lechii, jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w naszej grupie, zdobył trzy bramki. Dodatkowo z rzutu karnego trafił w słupek. Derbowy, deszczowy bój zdecydowanie na korzyść zielonogórzan.

W 11. kolejce w sobotę 3 października warciarze podejmą Rekord Bielsko-Biała.

LECHIA ZIELONA GÓRA – WARTA GORZÓW 4:1 (0:0)

BRAMKI: Kobusiński trzy (72., 79., 82.), Konieczny (75.) – Szałas (49.).

WARTA: Kosiorek – Gołdyn, Siwiński, Śledzicki, Stawikowski – Błajewski (78. min Ł. Zakrzewski), Szałas, Kasprzak, Endene (61. min D. Zakrzewski), Mikołajczak (78. min Ufir) – Posmyk.

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

Lechia Zielona Góra – WARTA GORZÓW 4:1, Foto Higiena Gać – Ślęza Wrocław 2:2, Zagłębie II Lubin – Piast Żmigród 3:3, Polonia Bytom – MKS Kluczbork 1:1, Rekord Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 1:2, Polonia Nysa – Polonia Stal Świdnica 4:2, ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze 2:0, Stal Brzeg – LKS Goczałkowice-Zdrój 2:3.

• 1. Ślęza Wrocław 9 22 24:9
  • 2. Ruch Chorzów 9 20 23:10
  • 3. MKS Kluczbork 10 17 20:16
  • 4. LKS Goczałkowice-Zdrój 10 16 19:16
  • 5. Polonia Bytom 7 15 15:6
  • 6. Zagłębie II Lubin 7 13 20:8
  • 7. Stal Brzeg 9 13 19:10
  • 8. Górnik II Zabrze 9 13 19:15