Po trzech trafieniach z rzędu Aleksandra Kryszenia, objęliśmy prowadzenie 3:0 i właściwie już od pierwszych minut mieliśmy kontrolę nad tym pojedynkiem.

Tym razem gospodarzy nie mogli wspierać kibice, bo burmistrz Grodkowa zarządził, że wszystkie mecze w gminie będą odbywać się bez udziału publiczności. Powiat brzeski, a więc również Grodków, znajduje się w żółtej strefie, obowiązują tam zatem dodatkowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Lepsze momenty rywali to doprowadzenie w 11. minucie do remisu 6:6, potem kilka razy jednobramkowa strata do stalowców. Ostatni, bliższy kontakt to 39. minuta - prowadzenie gorzowian 21:19. I ponownie - identycznie jak w meczu z Grunwaldem - bardzo solidna gra po przerwie, gdzie nie dajemy przeciwnikowi szansy, aby napsuł nam nerwów w końcówce. W 52. minucie, po siódmym trafieniu profesora Bartosza Starzyńskiego, mieliśmy już nawet siedem bramek przewagi (29:22).

Oskar Serpina: Były nerwy, ale noc przed debiutem przespałem bez zatyczek do uszu. Dziękuję drużynie

W sobotę, 3 października, w derbowym pojedynku gorzowianie podejmą AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

OLIMP GRODKÓW - TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW 28:33 (14:18)

STAL: Nowicki - Starzyński 7, Gintowt 6, Kryszeń 6, Stupiński 5, Bronowski 5, Pietrzkiewicz 3, Szembek 1, Bystrow, Serpina, Gałat, Renicki.

WYNIKI Z 2. KOLEJKI:

Olimp Grodków - TL UBEZPIECZENIA STAL GORZÓW 28:33, Szczypiorniak Gorzyce Wielkie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:31, Real Astromal Leszno - Bór Oborniki Śląskie 23:29, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Śląsk Wrocław 21:29.

• 11. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 2 0 53:66

Pierwszy zespół uzyska prawo gry w turnieju mistrzów pierwszej ligi i jeśli spełni kryteria licencyjne, walki o PGNIG Superligę. Trzy czołowe drużyny awansują do nowej Ligi Centralnej. Pozostali w sezonie 2021/22 utworzą pierwszą ligę, która stanie się trzecim poziomem rozgrywkowym.