Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Utrudnienia w komunikacji miejskiej mają związek z pracami przy ulicy Kostrzyńskiej oraz budową wiaduktu nad torami kolejowymi. Na ok. 3-4 tygodnie zostanie wstrzymane kursowanie tramwajów na odcinku Wieprzyce - Zakład Energetyczny. Zmiany wprowadzone będą od poniedziałku, 28 września.

Linia tramwajowa nr 1 będzie kursowała w relacji Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny, natomiast na odcinku od przystanku Zakład Energetyczny do pętli Wieprzyce pasażerów będą przewozić autobusy komunikacji zastępczej T2, kursujące w wydłużonej relacji Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta

Wyjazdy tramwajów z zajezdni na Wieprzycach będą odbywać się torem północnym jako przejazdy techniczne, bez możliwości korzystania przez pasażerów, natomiast zjazdy do zajezdni oznaczone zostaną w rozkładzie jazdy i będą udostępnione dla pasażerów.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, iż bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną liczbę przesiadek w czasie ważności biletu.

Jak się przesiadać?

MZK informuje, iż od poniedziałku dogodnym miejscem przesiadki z autobusu T2 na tramwaj linii 1, jadący w kierunku Silwany, jest przystanek „Zakład Energetyczny”, natomiast z tramwaju linii nr 1 na autobus T2 jadący w kierunku Wieprzyc należy wysiąść na przystanku Zakład Energetyczny i następnie przejść około 150 metrów do tymczasowego przystanku „Orląt Lwowskich”, znajdującego się na wysokości hotelu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.