Gorzowianie i goście. Na tym to polega. Cały tydzień spędzili na twórczej wymianie myśli, pomysłów i działaniu. A w najbliższy piątek w Sejfie zobaczymy i usłyszymy efekty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Kantor wymiany twórczej” to cykl rezydencji artystycznych, polegający na angażowaniu artystów spoza Gorzowa do twórczych działań, także w kooperacji z lokalnymi muzykami oraz twórcami wizualnymi. Do kolejnej edycji Sejf zaprosił duet Siksa oraz The Human Elephant (Janusz Donatowicz).

Duet Siksa, czyli wokalistka Alex Freiheit i basista Piotr „Buri” Buratyński, narodził się w Toruniu, choć obecnie muzycy jako swoje miejsce zamieszkania podają Gniezno. Zespół wykonuje hałaśliwego punka na głos i bas – z mocno zaangażowanym i poetyckim przesłaniem. Artyści mają na koncie kilka bardzo dobrze ocenionych wydawnictw, występy na ważnych festiwalach i współpracę z Teatrem Polskim w Poznaniu przy „Kordianie” w reżyserii Kuby Skrzywanka.

John Edward Donald, amerykański artysta, songwriter, ukrywający się pod pseudonimem Human Elephant. Niektórzy mogą znać go z Rats Live On No Evil Stars, wspólnego projektu z Berndem Jestramem z Tarwater. Od prawie trzech lat John mieszka w Gorzowie, gdzie współtworzy również zespół Peron53 wspólnie z Krzysztofem Matuszakiem i Maurycym Kiebzakiem Górskim. Jego ostatni solowy album „Samotnik” ukazał się kilka lat temu w lokalnym wydawnictwie Dym.

Artyści przez kilka dni pracowali nad wspólnym projektem, którego finał odbędzie się w piątek, 25 września, w Sejfie (d. Łaźnia Miejska). Start: 20.30, wstęp: 15 zł. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Gorzów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem