Kolejny, 10. już sezon w Filharmonii Gorzowskiej rozpocznie się spotkaniem z muzyką Mozarta. Grają gorzowscy filharmonicy, a solistą będzie pianista Zbigniew Raubo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na początek koncertu usłyszymy uwerturę z opery "Lucio Silla", skomponowaną przez zaledwie 17-letniego kompozytora. Błaha, trywialna historia stała się pretekstem do stworzenia pięknej muzyki, której przedsmak daje uwertura. Po niej zabrzmi jeden z 12 koncertów fortepianowych napisanych przez Mozarta, podziwiany m.in. przez Beethovena Koncert fortepianowy c-moll. To dzieło pełne gwałtownych namiętności oraz tragicznych, głębokich emocji wykona wraz z filharmonikami Zbigniew Raubo, znakomity pianista i profesor Akademii Muzycznej w Katowicach.

I wreszcie na koniec koncertu słynna Symfonia nr 41 C-dur "Jowiszowa" formalnie doskonała, a zarazem bezpretensjonalnie radosna. Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej dyryguje Jacek Kraszewski.

Koncert w Filharmonii Gorzowskiej w piątek, 25 września, o godz. 19. Bilety 32-45 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem