Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Jak sięgam pamięcią 40 lat wstecz, nigdy sekcja wioślarska AZS AWF Gorzów nie wypadła tak dobrze na mistrzostwach Polski seniorów - powiedział bardzo zadowolony Piotr Basta, trener naszej ekipy.

Ze zdobyciem złota nie miały żadnych problemów Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty i Katarzyna Boruch, które już po 500 metrach finałów czwórek podwójnych miały ponad trzy sekundy przewagi nad pozostałymi osadami. Na mecie drugie wioślarki AZS AWF Warszawy ostatecznie były gorsze o ponad sześć sekund, a w składzie miały medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W finale czwórek bez sterniczki w różnych osadach walczyły kadrowiczki, przygotowujące się do przełożonych o rok igrzysk olimpijskich w Tokio. Ostatecznie czwórka AZS AWF Gorzów pokonała rywalki z Lotto Bydgostii o sekundę i osiem setnych. Tu znów mieliśmy w składzie Lesner, Zmelty i Kaźmierczak. Poprowadziła je Olga Michałkiewicz, ostatnio najbardziej utytułowana przedstawicielka naszego klubu.

Michałkiewicz i Kaźmierczak zdobyły srebro w dwójce bez sterniczki. Drugą pozycję zajęła też Hanna Koroś w jedynce kobiet kategorii lekkiej. Ostatni medal dla Gorzowa - brązowy - dorzucił w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej, 19-letni Tymoteusz Bubień.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.