Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek w Lubuskiem zanotowano dziewięć nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie od początku epidemii wykryto tu 860 zakażeń.

Jeszcze niedawno województwo lubuskie zajmowało drugie od końca miejsce w Polsce, jeśli chodzi o łączną liczbę zakażeń. Mniej miało województwo warmińsko-mazurskie.

Obecnie województwo lubuskie ma znów najniższą łączną liczbę zakażeń. Piszemy „znów”, bo przez kilka pierwszych miesięcy epidemii to właśnie tutaj była „zielona wyspa”, o czym chętnie mówiły władze województwa. Później się to zmieniło.

W tej chwili w województwie lubuskim łączna liczba zakażeń wynosi 860 (w tym 17 ofiar), a w województwie warmińsko-mazurskim 1243 (w tym 12 ofiar). 1442 zakażenia (w tym 30 ofiar) zanotowano natomiast w województwie zachodniopomorskim.

Oficjalny raport Ministerstwa Zdrowia z wtorku, 22 września: od początku epidemii mamy w Polsce 80 699 zakażeń koronawirusem. Niestety, 2316 osób zmarło.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce są zajęte 1993 łóżka i 85 respiratorów. Ponad 115 tys. osób jest poddanych kwarantannie – wynika z oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia według stanu na poranek 22 września. Do tej pory wyzdrowiały 64 972 osoby.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.