Ostatnie dwa spotkania na stadionie przy Olimpijskiej piłkarze Warty Gorzów kończą porażkami 0:3. Trochę się bronią, że to nie jest ich domowe boisko, bo przed meczami trenują tutaj tylko raz. Akurat w kolejnych spotkaniach trafiają jako gospodarze na naprawdę solidnych rywali, z którymi zupełnie nie potrafią sobie poradzić. Żeby też było jasne: w tej lidze nikt nam niczego nie odda za darmo. Dlatego sukcesy warciarzy w Gaci, Żmigrodzie i Lubinie to naprawdę cenne zdobycze. Czekamy, aż coś z tego nasi futboliści pokażą przed swoimi kibicami.

Z Polonią pół godziny układało się na 0:0. Widzieliśmy obie strony dobrze poukładane w destrukcji, spokojnie radzące sobie z rozbijaniem ataków przeciwnika. – Nie potrafiliśmy w tym czasie wykorzystać przestrzeni do gry, która była na boisku – mówił trener gości Kamil Rakoczy. – Pod koniec pierwszej połowy nacisnęliśmy i wykorzystaliśmy błąd jednego z rywali. Po naradzie w szatni druga część wyglądała już zupełnie inaczej.

W 39. minucie bytomianie wysłali pierwsze ostrzeżenie, po składnej akcji ich strzał wylądował na poprzeczce bramki Warty. Chwilę później blisko swojego pola karnego piłkę stracił Alan Błajewski, a w dogodnej sytuacji nie pomylił się Filip Żagiel. Drugi gol dla gości zaraz po przerwie właściwie rozstrzygnął losy tego pojedynku, bo gorzowianie nie byli w sobotę w stanie jakoś mocniej Polonii odpowiedzieć.

W następny weekend mamy w kalendarzu lubuskie trzecioligowe derby. W sobotę 26 września Lechia Zielona Góra podejmie Wartę. Jak w domu nie idzie, niech moc z delegacji będzie dalej z nami.

WARTA GORZÓW – POLONIA BYTOM 0:3 (0:1)

BRAMKI: Żagiel (40.), Żak dwie (49., 68.).

WARTA: Kosiorek – Błajewski (50. min Gołdyn), Siwiński, Śledzicki, Stawikowski – Macierzyński, Szałas, Ławniczak, Poniedziałek (50. min Kasprzak) – D. Zakrzewski (50. min Ł. Zakrzewski), Posmyk (73. min Ufir).

WYNIKI Z 9. KOLEJKI

WARTA GORZÓW – Polonia Bytom 0:3, Gwarek Tarnowskie Góry – Foto Higiena Gać 4:1, Pniówek Pawłowice Śląskie – Stal Brzeg 1:1, LKS Goczałkowice-Zdrój – ROW 1964 Rybnik 2:3, Górnik II Zabrze – Polonia Nysa 4:0, Polonia Stal Świdnica – Rekord Bielsko-Biała 0:3, MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin 0:2, Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 0:1.

• 1. Ślęza Wrocław 8 21 22:7
  • 2. MKS Kluczbork 9 16 19:15
  • 3. Ruch Chorzów 7 14 17:9
  • 4. Polonia Bytom 6 14 14:5
  • 5. Stal Brzeg 8 13 17:7
  • 6. Górnik II Zabrze 8 13 19:13
  • 7. LKS Goczałkowice-Zdrój 9 13 16:14
  • 8. Zagłębie II Lubin 6 12 17:5